3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A nemzetközi piacok korrekciója nem ragadt át a Budapesti Értéktőzsde BUX indexére, a mutató kismértékű gyengüléssel kezdte a keddi napot. Délelőttre 1 százalékkal állt hétfői záróértéke alatt az index, a vezető részvények az Egis kivételével veszítettek értékükből. A forint reggel egy kis erősödéssel nyitott az előző napi jelentős gyengülés után.

Nem tudott felfelé indulni a nyitás után a BUX index, a nemzetközi piacok korrekciója közben a magyar mutató 1 százalékos mínuszban volt már délelőtt. A vezető részvények jórészt olcsóbbak lettek, csak az Egis tudott drágulni az első néhány órában. A nap második felében sem várható fontos makroadatok megjelenése, így továbbra is a negatív hangulat irányíthatja a kereskedést.

A BUX index 10 239 pontig esett vissza délelőttre, ez 1,04 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői záróértékénél. A több mint 100 pontos esés mellé alacsony forgalom társult, a kereskedés elején alig 2,5 milliárd forint értékben vették a papírokat.

A blue chipek szinte kivétel nélkül visszaeséssel kezdték a napot. Az OTP 2,1 százalékos gyengülés után 1537 forinton állt, most valamivel csendesebb a kereskedés a bankpapírokkal, mint az utóbbi hetekben. A bank közben továbbra is vásárolja saját részvényeit: hétfőn újabb 140 ezer darabot vettek, ezzel 8 százalék fölé emelkedett a saját részvények állománya. A Mol 9090 forintos ára 0,98 százalékkal volt alacsonyabb, mint a hétfői záráskor, míg a Magyar Telekom 1,07 százalékos esés után 554 forintért cserélt gazdát.

Felemás nyitást produkáltak a gyógyszeripari részvények, miután a Richter 0,88 százalékkal olcsóbb lett, az Egis viszont 1,11 százalékot javítani tudott, így ismét 10 000 forint fölé emelkedett az ára.

A forint reggel egy kis erősödéssel kezdte a napot, a hétfői 307 körüli árfolyamról 304 környékére esett az euró jegyzése. Délelőtt aztán már 306,73 forintot kellett adni egy euróért, ami már alig volt kevesebb, mint az előző nap. A dollár ára 241,41 forint volt, míg a svájci frank 205,93 forintot ért. A hét elején főleg azért gyengült a magyar deviza, mert az Európai Unió döntéshozói a hétvégén elutasították a közép-kelet-európai régió megsegítését.


Jelentős makroadatok nem jelennek meg kedden a nemzetközi piacokon, jórészt a gazdasági döntéshozók beszédeire fókuszálhatnak a befektetők. A nap második felében Ben Bernanke Fed-elnök és Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter is beszédet mond, melyek fontosak lehetnek a piac számára.

Nyugat-Európában reggel emelkedéssel kezdtek a részvénypiacok, délelőttre azonban alig maradt valami a pluszból. Az első néhány óra után a londoni FTSE 0,16 százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX viszont már 0,3 százalékkal hétfői értéke alatt állt. Régiónkban vegyesen kezdtek a tőzsdék: a varsói WIG 20 index 0,89 százalékot javított, a prágai PX 50 viszont 1,32 százalékkal állt előző napi értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!