Az elmúlt napokban a rossz adatokat is megvették a piacok, csütörtökön azonban nem ez történt. A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,47 százalékkal, 62 ponttal 13207 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 1,16 százalékkal, 36 ponttal 3024 pontra gyengült. Az S&P 500-as mutató 0,77 százalékkal, 11 ponttal 1392 pontra süllyedt.
Csütörtökön két fontos adat is napvilágot látott. A kereskedés kezdete előtt közölték, hogy a vártnál jóval nagyobb mértékben csökkent a munkanélküli segélyt először kérők száma a múlt héten. Majd a nyitás után publikálták az ISM szolgáltatóipari indexét. Az adat szerint lassult az amerikai szolgáltatási ágazat teljesítménynövekedése áprilisban.
Az ISM-indexre a tőzsdei mutatók esni kezdtek, ám röviddel ezután már fordult a hangulat, és úgy tűnt, hogy hasonlóan az elmúlt napokban történtekhez a befektetők ismét csak a jó adatokat veszik figyelembe, és akár pluszban zárhatnak az indexek. A napon belüli erősödés azonban csak időleges volt, a hangulat gyorsan borússá vált, és már-már úgy tűnt, hogy súlyos mínuszokkal zárhatnak az indexek. A utolsó órában azonban ismét megjelentek a vevők, és sikerült a veszteségek egy kisebb részét eltüntetni.
A piaci hangulatra, és a következő napok trendjére döntő befolyással lehet a pénteken ismertetésre kerülő áprilisi foglalkoztatási adat. Annak alakulása kapcsán egyelőre csak a kérdőjelek biztosak. A heti munkanélküliségi adatok ugyanis többnyire a vártnál jobban alakultak az utóbbi időben, ám a szerdán ismertetett, a magánszektor munkahelyteremtését jelző ADP-index arról tanúskodott, hogy az amerikai vállalatok a vártnál kevesebb embert vettek fel. A szakértők arra számítanak, hogy 168 ezer új munkahely jött létre a mezőgazdasági ágazaton kívül, miközben a munkanélküliségi ráta 8,2 százalék volt, megegyezett a márciusival.
mfor.hu