EUR/HUF (278,00 – 280,50): Tegnap reggel még úgy tűnt, hogy egy komolyabb ellenállás lehet a 280-as árfolyamszint, ehelyett meglehetősen könnyedén maga mögött hagyta az EUR/HUF a 280-as mérföldkövet. A nap végére 279,50-ig korrigált a forint, és nem sokkal e szint fölött kereskedtek a hajnali időszakban is. A gyengülést elsősorban a portugáliai adóssághelyzet okozta kockázatkerüléssel lehet magyarázni. (Lásd: Napokon belül eldőlhet az euró sorsa?) Sérülékenységének megfelelően a forint gyengült a leginkább a régiós társak közül.
Egy piaci pletyka is szárnyra kapott a jegybankelnök mandátumának idő előtti megszakításáról, de az illetékesek azonnal cáfolták az értesülést. Halvány segítség lehet a forintnak a lengyel monetáris tanácstag, Rzonca úr nyilatkozata, aki szerint indokolt a mielőbbi és megfelelő mértékű kamatemelés, így tudna a zloty erősödni és ez által lenne lehetséges az adósságállomány növekedését visszafogni. Ma hajszálnyival több okot látunk a stabilizálódás, netán némi erősödés mellett, minthogy újra 280 fölötti magasságokba gyengüljön a forint, de a helyzet törékeny, az épphogy pozitív hangulat pillanatok alatt megfordulhat.
EUR/USD (1,2900 – 1,2975): A politikusok többnyire azt bizonygatják, hogy nem kell Portugáliának a segítség, a szakmai hozzászólók, szakértők szerint viszont csak idő kérdése csupán, hogy mikor veszi igénybe a mediterrán ország a mentőövet. Közben a tegnapi portugál papírokra számított CDS-felár az 550-es rekordértéket mutatta, a helyzet tehát aggasztónak mondható. Ami mégis megnyugtathatja a piacokat, illetve gátat szabhat az EUR/USD mélyrepülésének az a japán kezdeményezés, miszerint Kína után a második legnagyobb devizakészlettel rendelkező ország, Japán is nagyobb mennyiségű ír kötvényt vásárolna, segítve ezzel az eurózóna helyzetét.
CHF/HUF (222,00 – 225,00): Az euró gyenge formája ellenére nem történt újabb EUR/CHF rekord mély árfolyam, és szerencsére nem állított be a CHF/HUF sem történelmi magasságokat, a mai kereskedés 223 környékéről indul.