Vegyesen zártak a részvények csütörtökön a pesti börzén, a BUX index végül 0,2 százalékkal szerdai értéke felett fejezte be a kereskedést a nap végén. Elsősorban az OTP több mint 3,5 százalékos esése húzta vissza a piacot. A nemzetközi tőzsdéken is egész nap pesszimista volt a hangulat, délután a Wall Streeten is mínuszos volt a nyitás.
A BUX index 11 761 ponton zárta a napot, ez 0,2 százalékkal volt magasabb a szerdai értékénél. Azzal, hogy visszaesett az érdeklődés az OTP iránt, a forgalom is csökkent, délutánig kicsivel több mint 10 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket a részvénypiacon.
A blue chipek közül az OTP lett a nap vesztese, a bankrészvény 3,67 százalékos esés után 2389 forinton zárt délután. A pénzintézet péntek reggel közli negyedik negyedéves eredményeit, melyekre kiemelten figyel a piac, a régiós szektortársak gyorsjelentései után több vélemény is megjelent az OTP várható számairól, de biztosat egyelőre senki nem tud. A Mol-t a végén felhúzták, így 0,16 százalékkal lett olcsóbb a nap végére, 9285 forintba kerültek a cég papírjai. Jól szerepelt viszont a Magyar Telekom, mely egész nap szerdai értéke felett állt, végül 2,75 százalékos pluszban, 598 forinton zárta a napot.
A végére pluszba kapaszkodtak fel a gyógyszeripari részvények is, ami betudható volt a forint napközbeni gyengülésének részben. Mindkét cégnek jelentős piacai vannak külföldön, ezért a magyar deviza értékének romlása számukra kedvező. Az Egis végül 12 345 forinton zárt, ami 1,19 százalékkal volt magasabb a szerdai árfolyamánál, míg a Richter 27 280 forintos ára 1,79 százalékos drágulást jelentett.
A forint napközben végig szerdai értéke alatt tartózkodott, többször is megközelítette a bűvös 300 forintos határt az euró ára, de rendre lepattant róla. A tőzsde zárása után nem sokkal 299,28 forintba került egy euró a piacon, míg a dollár ára 234,91 forint volt. A svájci frankért 200,93 forintot adtak a befektetők a nap vége felé.
Jól sikerültek a délelőttre meghirdetett államkötvény aukciók, az ÁKK-nak sikerült értékesítenie a kitűzött 20 milliárd forintos csomagot, bár a hozamok mindhárom kötvény esetében kismértékben emelkedtek. A legnépszerűbbek a tízéves papírok voltak, melyekre 25 milliárd forintnyi igény jelentkezett 5 milliárdos kibocsátás mellett.
A nemzetközi piacokon egész nap pesszimista hangulatban folyt a kereskedés, a befektetők továbbra is bizonytalanok az amerikai gazdaságélénkítő csomaggal és hatásaival kapcsolatban, ezért tartózkodnak a részvénypiacoktól.
Délután meglepően jó makroadat jelent meg az Egyesült Államokban: a kiskereskedelem forgalma januárban 1 százalékkal emelkedett a decemberi 2,7 százalékos visszaesés után. Az elemzők további negatív eredményre számítottak, de a vártnál jobb adat sem mozdította jelentősen felfelé a részvénypiacokat.
A londoni FTSE index délután 1,8 százalékkal állt szerdai értéke alatt, míg a DAX 3,15 százalékot bukott a nap második felére. A Wall Streeten a Dow 2,3 százalékot veszített értékéből az első néhány órában, a S&P pedig 2,16 százalékkal esett vissza.