3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Habár a legfontosabb piacok közül több is zárva tartott tegnap, a forint aktív piac nélkül is tudott 283-ról 284 fölé gyengülni. Ez elsősorban az EURUSD mozgásának köszönhető, ahol az euró gyengülése folytatódott. Másrészt a külsős monetáris tanácstagok a Dow Jonesnak tett nyilatkozatukban további kamatvágásokat helyzetek kilátásba - olvasható a Commerzbank keddi devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (283,50 – 286,50): A hazai októberi inflációs adat 6,3 százalékos várakozás helyett 6 százalék lett. A monetáris politika hivatalosan inflációs célt követ, mégis, mivel az utóbbi döntéseknél megfigyelhetően tolódott a fókusz, a mai, korábbinál alacsonyabb adat várhatóan nem indukál nagy árfolyammozgásokat. Habár a legfontosabb piacok közül több is zárva tartott tegnap, a forint aktív piac nélkül is tudott 283-ról 284 fölé gyengülni. Ez elsősorban az EURUSD mozgásának köszönhető, ahol az euró gyengülése folytatódott. Másrészt a külsős monetáris tanácstagok a Dow Jonesnak tett nyilatkozatukban további kamatvágásokat helyzetek kilátásba. Gerhardt Ferenc akár 4,5-5 százalékig történő kamatcsökkentést sem tartana elképzelhetetlennek, mondván ez lenne jelenleg az „egyensúlyi” kamatláb. A mai nap összességében nem tűnik optimistának a hangulat. A dollárerősödés magasabb szintekre emelheti a forint kurzusát, így könnyen 285 fölé mehetünk.

EUR/USD (1,2600 – 1,2740): Az eurózóna pénzügyminisztereinek találkozója tegnap vajmi kevés eredménnyel ért véget. Ahogy az várható volt, a görögök dícséretet kaptak a 2013-as megszorítások érdekében eddig tett erőfeszítéseikért, mely politikai üzenetként értékelhető. Az elismerés egyfajta szándéknyilatkozat is a görögök további megsegítésére. Láthatóan nem akarja elengedni az eurózóna a hellének kezét. Az egyik leginkább aggasztó kritérium, az eladósodottság mértéke kapcsán kétséges a 2020-ra előirányzott 120 százalékos szint teljesítése. Erre további 2 év haladékot (2022-ig) kapott tegnap a bajba került ország. És ezzel véget is ért a konkrét intézkedések sora. A segély következő részletének folyósításáról szóló döntést november 20-ra tolták, habár nagy ellenkezés senkitől sem lesz várható, hiszen egy esetleges görög csőd Spanyolországra is átgyűrűző hatásától mindenki jobban fél, mint itt-ott lazítani a feltételeken vagy újra egy kicsit a zsebébe nyúlni. Nagy csodát ugyan senki nem várt a tegnap zárult találkozótól, de a lassú haladás, az eszköztelenség és az EKB kötvényvásárlására történő hagyatkozás egy elhúzódó, fájdalmas kilábalásnál nem tud kedvezőbb képet festeni. A piac kiábrándult, csalódott az adósságválság megoldását illetően, az EURUSD ezért kerülhetett 1,27 alá. A trend folytatódik, technikai támaszok 1,2670-nél, 1,2635-nél és 1,2605-nél sorakoznak. Adatfronton 11 órakor a német ZEW hangulati indikátor adhat új impulzust a piacnak.

CHF/HUF (235,00 – 238,50):
Forintgyengüléssel telt ennek a devizapárnak is a tegnapi napja, ami folyatódhat ma is. A tegnapi 236 után, ma reggel már a 237-es szintet érintette az árfolyam.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!