2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 421,50 pontos, 1,85 százalékos emelkedéssel, 23 239,93 ponton zárt csütörtökön.

A részvénypiac forgalma 25,1 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen zártak az előző napihoz képest. Buczkó Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta: a reggeli gyengeséget a nap folyamán kiheverte a tőzsde, a kedvező amerikai makroadatok pedig jó hatást gyakoroltak az árfolyamokra.   A nap favoritja a Mol volt, majdnem 1000 forintot tudott emelkedni csütörtökön. Ez volt az első erős napja a papírnak, miután szeptember 15-én elindult lefelé, az eladói nyomás 9 napig lent tartotta, szerdán pedig már enyhe emelkedésbe kezdett.

Az OTP is erősödéssel zárt, az átlagot meghaladó forgalommal, az 5.300 forintot meghaladó záróár miatt pedig elképzelhető, hogy tovább emelkedik - tette hozzá az Equilor üzletkötője. A forgalom alapján átlagos kereskedési nap volt a csütörtöki - mondta Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője. A budapesti részvénypiac ugyanakkor majdnem 2 százalékos pluszban zárt, míg a térségben 0,5-1 százalék körüli pluszok voltak.

Kora délután élénkült meg igazán a piac, de az emelkedő hangulat egész nap érezhető volt. A csütörtöki nap volt az utolsó a pénteki BUX kosár átsúlyozás előtt. Utóbbi miatt az elmúlt hétben a Mol és a Richter erőteljesebb  eladói nyomás alatt volt, de ez csütörtökön már nem érződött. Az átsúlyozással az OTP nyer majd, a bankpapír "beárazása" ezt igazolta is - mondta az üzletkötő.

A Mol 805 forinttal, 3,93 százalékkal 21 295 forintra erősödött, 4,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 89 forinttal, 1,70 százalékkal 5320 forintra nőtt, forgalmuk 15,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,15 százalékkal 665 forintra csökkent, forgalma 1,7 milliárd forint volt.

A Richter papírok árfolyama 500 forinttal, 1,08 százalékkal 47 000 forintra emelkedett, a részvények forgalma 3,3 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 321,4 millió forintos forgalom mellett 5 forinttal, 0,02 százalékkal 22 300 forintra csökkent. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2145,18 ponton zárt csütörtökön, ez 2,63 pontos, 0,12 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

MTI/mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!