3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Sem a tőzsde, sem pedig a forint nem tudott együtt mozogni az elmúlt napok pozitív nemzetközi hangulatával.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 91,80 pontos, 0,54 százalékos csökkenéssel, 17 037,95 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 3,8 milliárd forint volt, a vezető részvények közül a Mol és az OTP árfolyama csökkent, míg a Richter és a Magyar Telekom erősödött az előző napi záráshoz képest.

Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője kiemelte: érdektelenség jellemezte a keddi kereskedést, és a forgalom is alacsony maradt. A magyar tőzsde esett - ellentétben a nyugat-európai piacok egy százalék körüli emelkedésével -, ami elsősorban az OTP- és a Mol-részvények esésének köszönhető - mondta. A Richter és a Magyar Telekom 1-1 forintot emelkedett. Az elmúlt napok pozitív nemzetközi hangulatával nem tudott együtt mozogni se a forint, se a BÉT, "külföld elhúz mellettünk" - jegyezte meg.

Kuti Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint a Richter-papírok árfolyama napközben elérte 7 havi mélypontját is, ez a rubel gyengülésének, illetve a cég jövő heti gyorsjelentésével - a nem túl erős negyedévvel - kapcsolatos banki várakozások hatása. A Mol gyengülése mögött az a hír állhat, hogy az olajár megint csökkent, illetve az, hogy a horvát pénzügyminisztérium által elrendelt legújabb vizsgálat szerint az INA horvát olajipari vállat 2010-2011-ben 319 millió kuna (12 milliárd forint) adótartozást halmozott fel.

Hozzátette: a Magyar Telekom árfolyama az internetadó múlt heti bejelentése óta több mint 10 forintot csökkent, a piac az első évi adóterhet nagyjából már beárazta, a papír stabilizálódott. Az OTP gyenge teljesítménye mögött az állhat, hogy a befektetők a stressz-teszt előtt túlzottan optimisták voltak, a jelentés után azonban a kockázatosabb banki részvényekbe "szálltak vissza". A bankpapírral kapcsolatban nem annyira a rubelgyengülés vagy az orosz-ukrán helyzet a kérdés, inkább a kamatpálya, vagy a devizahiteles mentőcsomag számít a befektetőknek - vélekedett.

A Mol 130 forinttal, 1,12 százalékkal 11 510 forintra csökkent, az OTP-részvények ára 29 forinttal, 0,72 százalékkal 4005 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,30 százalékkal 331 forintra erősödött, a Richter-papírok árfolyama pedig 1 forinttal, 0,03 százalékkal 3690 forintra nőtt.

Az euró 308,7, a frank 256, a dollár pedig 242,2 forintot ér, amelyek némi erősödést jelentenek a tegnapi naphoz képest.

A 3 hónapos diszkontkincstárjegy hozama 15 bázisponttal nőtt, a 12 havié nem változott. A hosszabb papírok hozama 1-7 bázisponttal csökkent.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!