Reggel még a pozitív oldalon nyitott a mutató, délelőtt azonban lefelé fordult, csak a nap végi felhúzás mentette meg a komolyabb gyengüléstől. Végül 22 226 ponton zárt a BUX, ez 13 ponttal alacsonyabb tegnapi értékénél. A napi részvényforgalom 23,1 milliárd forint volt, ez még mindig alacsony, de javulás az elmúlt napokhoz képest.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Mol 1,5 százalékkal drágult, az OTP viszont közel ugyanennyit bukott a zárásig. 22 350 forintot értek délután az olajrészvények, ez 330 forintos erősödés tegnaphoz képest. Az OTP a nyitás utáni egy órától eltekintve egész nap mínuszban volt, végül 7044 forinton, 1,48 százalékkal tegnapi árfolyama alatt zárt. A végére a Magyar Telekom is beleerősített: közel 1 százalékos drágulás után 838 forintba kerültek a vállalat papírjai.
Gyengén szerepeltek ma a gyógyszerrészvények: a Richter 0,75 százalékkal esett vissza, az Egis pedig 1,18 százalékot veszített értékéből.
A vezető nyugat-európai részvényindexek is mínuszban voltak a kereskedés második felében: a CAC 40 és az FTSE egyaránt 1 százalékkal álltak tegnapi értékük alatt, míg a DAX 1,2 százalékot bukott. A Bank of England és az Európai Központi Bank ma döntöttek az irányadó kamatokról, de egyik pénzintézet sem okozott meglepetést: a BoE a vártnak megfelelően 25 bázisponttal 5 százalékra mérsékelte a rátát, míg az EKB változatlanul 4 százalékon hagyta az alapkamatot.
Az amerikai részvényindexek mínuszban kezdték a mai kereskedést, nem sokkal a nyitás után viszont felfelé indultak. A magyar piac zárásakor a Dow Jones ipari index 0,3 százalékkal állt tegnapi értéke felett, aStandard & Poor's 0,3 százalékot javított, a Nasdaq pedig 1,2 százalékkal erősödött a kereskedés első óráiban.
Két jelentősebb makroadat látott napvilágot Amerikában a nyitás előtt: a heti friss munkanélküliek száma a várt 385 ezer helyett 357 ezer lett, az egyesült Államok kereskedelmi mérlege viszont a várt 57,5 milliárd dolláros mínusz helyett 62,32 milliárdos deficitet mutatott.