2p

A hét utolsó munkanapja sem fog eseménytelenül telni a makroadatok szempontjából, Amerikában a személyes kiadások és bevételek alakulását kíséri kiemelt figyelem.

A tegnapi izgalmas nap után ma újabb fontos makroadatok jelennek meg a tengerentúlon, melyek főleg az infláció szempontjából lehetnek lényegesek. Emellett Európában is ma közölnek több fontos statisztikát, melyeknek alakulása szintén befolyásolhatja a kereskedés irányát a tőzsdéken.

Nagy-Britanniában ma délelőtt jelenik meg a gazdasági növekedés első negyedéves felülvizsgált adata, mely az előrejelzések szerint lassulást fog mutatni a gazdaságban. A tavalyi negyedik negyedévben 0,6 százalékkal nőtt a brit gazdaság, az elemzők most 0,4 százalékos növekedési adatra számítanak, éves szinten pedig 2,5 százalékkal fejlődhet a brit gazdaság.

Az eurozónában ma közlik a fogyasztói bizalom és a gazdasági bizalom indexeit. A múlt hónapban a fogyasztói bizalom -15 ponton állt, a gazdasági szereplők hangulatindexe pedig 97,1 ponton szerepelt egy hónappal ezelőtt. Szintén ma jelenik meg a német inflációs adat, mely a közelgő EKB-kamatdöntést is befolyásolhatja. Az elemzők 0,3 százalékos inflációt várnak júniusra, éves szinten pedig 3,3 százalékos lehet az áremelkedés.

Amerikában magyar idő szerint fél háromkor jelenik meg a személyes kiadások árindexe, mely az infláció egyik fontos indikátora. Az index azt vizsgálja, hogy az átlag amerikaiak által igéynbe vett termékek és szolgáltatások ára hogy változott a múlt hónapban. A piac leginkább a magárindexre - vagyis az olaj- és élelmiszerárak kiszűrésével számított mutatókra - figyel, mivel ezek jelzik a megtisztított infláció várható alakulását. A szakemberek szerint májusban 0,2 százalékkal emelkedhetett az árindex áprilishoz képest, míg éves szinten 2,1 százalékos lehet a növekedés.

Ma jelenik meg a személyes kiadások és bevételek alakulása is az Egyesült Államokban, ezek az adatok szintén az infláció szempontjából lehetnek fontosak. Az elemzők arra számítanak, hogy a személyes bevételek májusban 0,4 százalékkal nőttek az áprilisi 0,2 százalékos emelkedés után, míg a kiadások 0,6 százalékkal lettek magasabbak. Magyar idő szerint délután négykor közlik a Reuters és a Michigani Egyetem közös fogyasztói hangulatindexét, mely visszaesést mutathat a múlt hónaphoz mképest: a legutóbb tapasztalt 59,8 ponthoz képest most 56,8 pontra várják az indexet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!