23 045 ponton fejezte be a hetet a BUX index, ez 0,83 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A forgalom elmaradt az átlagostól, a nap végéig nagyjából 15 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények többsége a negatív oldalon zárt, a nemzetgazdasági miniszter nyilatkozata a Mol piacára hozott izgalmakat délután. Matolcsy György arról beszélt, hogy az olajcégnek 35 milliárd forintot kell idén befizetnie, hogy tartani lehessen a költségvetést, később azonban kiderült, hogy csak az Európai Bizottság által kifogásolt bányajáradékot kell átutalni, melyre már megképezték a céltartalékot. A félreértés tisztázása után 21 005 forinton zárt a Mol, ami 1,36 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki árfolyamnál. Az OTP eközben 5258 forintot ért, ami 1,17 százalékos visszaesést jelentett, míg a Magyar Telekom 662 forintos szintje három forinttal volt alacsonyabb, mint tegnap.
Mínuszban vonultak pihenőre a gyógyszergyártók is: a Richter 46 900 forintos árfolyama 0,21 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapinál, míg az Egis ugyanúgy 22 300 forinton zárt, mint egy napja.
Erősödött viszont a forint a bankközi devizapiacon, a kedvező nemzetközi hangulat a magyar fizetőeszközt is felfelé húzta. Délután 273,83 forintot kellett adni egy euróért, ami több mint egy százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki jegyzésnél. A dollárral szemben 199,36-ig kapaszkodott vissza a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 204,03 forintba került.
A vezető nemzetközi részvénypiacokon a nap második felében fordult negatívba a hangulat. A londoni FTSE délután már csak 0,46 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a frankfurti DAX már fél százalékos mínuszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,15 százalékkal állt tegnapi értéke alatt nem sokkal a zárás alatt. A Wall Streeten emelkedéssel kezdődött a nap: az első pár óra után a Dow 0,16 százalékkal állt csütörtöki értéke felett, míg a S&P 0,09 százalékos emelkedéssel nyitott.
mfor.hu