Pénteken kora délután az utóbbi napok szárnyalása után 4000 forint fölé emelkedett az OTP árfolyama, ráadásul a forgalom is kimagasló, már több mint 20 milliárd forint. Az mfor.hu által megkérdezett elemző szerint a hangulat mellett a shortosok likvidálása húzza az árfolyamot.
Az utóbbi napokban már sejthető volt, hogy meglehet a 4000 forintos határ az OTP számára, főleg azt követően, hogy csütörtökön 3850 forinton tudtak zárni a papírok a tőzsdén. Péntek kora délután aztán a folytatódó pozitív hangulatban át is törte a lélektani határt a részvény.
Nem sokkal délután egy óra után sikerült áttörni a fontos szintet. Kettő előtt 4040 forint volt az árfolyam, ami 4,9 százalékkal volt magasabb a csütörtöki zárószintnél. A forgalom már 22,3 milliárd forint volt.
Azt egyelőre nehéz megjósolni, meddig mehet a bank. Technikailag továbbra is a kimerülési rés visszatöltése lenne kulcsfontosságú 3450-nél, majd onnan még a középső rést is betöltheti 3350-nél. Azonban az utóbbi hetekben a papír rendre rácáfolt a chartistákra, és csak nem akart lefelé indulni.
"Nem jelent meg fontos céghír az OTP-vel kapcsolatban, elsősorban a hangulat és a shortos halottak tömkelege húzza az árfolyamot" - mondta el az mfor.hu kérdésére Herczenik Ákos, a Raiffeisen Bank elemzője. Szerinte akik 3500 körül kezdtek shortolni, azok 3800-4000 körülre tették a stopokat, amiket most mind kiütöttek.
A hangulati lufira utal az is, hogy Európában szinte minden bank részvényeit veszik, azonban kérdés, meddig tart ki ez a hangulat - vélekedik a szakember.
"A 4000 áttörésével nagy tér nyílt meg felfelé, a következő fontos ellenállás 4250 körül lehet a bankrészvények számára" - vélekedik Herczenik. A Raiffeisen szakembere szerint az kizárt, hogy már a gyorsjelentésre húznák a papírt, mivel még van két hét az eredmények közléséig.
Herczenik Ákos szerint a ma délutáni amerikai GDP-adat kevésbé lesz fontos az OTP számára, mivel hacsak nem lesz nagyon rossza a szám, akkor várhatóan "megveszik". A jövő héten azonban érdemes lesz figyelni a tengerentúli beszerzési menedzserindexekre és a júliusi munkanélküliségi adatra.
Réczey Zoltán, a Buda-Cash elemzője csütörtökön az mfor.hu kérdésére elmondta: véleménye szerint nagyságrendileg teljesíthető lesz a menedzsment 150 milliárd forintos idei profitcélja, azonban a nem fizető hitelek aránya csoportszinten elérheti a 7,5 százalékot az év végére.