3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Még a kedvezőtlen nemzetközi hangulatot is alulteljesítette a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a nap végére közel 4 százalékkal esett vissza. A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, legnagyobbat a Mol bukott, az OTP-t viszont szépen megtartotta az 1600-as támasz.

Újra 10 000 pont alatt zárt a BUX index kedden, miután 3,9 százalékkal gyengült a nap végére, ezzel jelentősen alulteljesítette a nemzetközi részvénypiacokat. A nap második felére a forint is jelentősen gyengült, 302 közelében is járt az euró ára. A nemzetközi részvénypiacok is többnyire rosszul szerepeltek az utóbbi pár napos rali után, a Wall Streeten pedig oldalazással indult a kereskedés.

A BUX index 9897 pontig esett vissza, ez 3,9 százalékkal maradt el a hétfői záróértéktől. A forgalom elmaradt az átlagostól, a nap végére alig több mint 10 milliárd forint cserélt gazdát.

A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, különösen a Mol bukása volt jelentős. Az olajtársaság papírjai 8550 forinton zártak, ami 4,47 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői árfolyamnál. Az OTP-t szépen megfogta az 1600-as szint az esésben, ez 2,14 százalékos mínuszt jelentett hétfőhöz képest. 3,21 százalékkal lett olcsóbb a Magyar Telekom, mely 513 forintot ért délutánra.

A gyógyszerpapírok mindegyike veszített értékéből, ráadásul mindkét papír jelentőset bukott. A Richter majdnem 5 százalékos gyengülés után 24 200 forinton állt meg, míg az Egis 10 600 forintot ért a nap végén, ez 4,07 százalékkal volt alacsonyabb, mint hétfőn.

A forint egész nap gyengült az euróval szemben, mivel ismét csökkent a befektetők kockázatvállalási hajlandósága. A részvénypiac zárása után nem sokkal 301,24 forintot kellett adni egy euróért, ez 1,5 százalékkal volt magasabb az előző napi árfolyamnál. A dollár ára 232,35 forint volt, míg a svájci frank 196,24 forintot ért. A magyar deviza mellett a régiós fizetőeszközök is veszítettek értékükből, a lengyel zloty és a cseh korona sem járt sokkal jobban.

A nemzetközi piacokon is pesszimista hangulat uralkodott reggeltől egészen délutánig. Londonban az FTSE 0,92 százalékot veszített, míg a frankfurti tőzsdén a DAX 1,94 százalékot bukott. Régiónkban felemás volt a helyzet, mivel a varsói WIG 20 index több mint 2 százalékos esése mellett a prágai PX 50 még mindig enyhe pluszban volt délután.

A tengerentúlon oldalazással kezdődött a kereskedés, az indexek hétfői záróértékük környékén ingadoztak. A vártnál jobb ingatlanpiaci adatok jelentek meg a nyitás előtt, ez a pozitív hangulatot erősítette. A Dow néhány óra után 0,11 százalékos mínuszban volt, a S&P azonban már 0,24 százalékkal előző napi értéke felett állt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!