Jelentős eladási hullám indult meg kedd reggel az ázsiai tőzsdéken, elsősorban a bankok és a biztosítótársaságok papírjaitól igyekeztek megszabadulni a befektetők. A szakemberek egy része arra számít, hogy további fájdalmas bejelentések jönnek majd a pénzügyi szektorról, ennek volt köszönhető az Ázsiában uralkodó általános negatív hangulat.
A japán Nikkei 225 index 7645 ponton zárt reggel, ez 1,35 százalékkal maradt el a hétfői értékétől. Ezzel a gyengüléssel Tokió még viszonylag olcsón megúszta, hiszen például a dél-koreai Kospi index 4,11 százalékkal zuhant vissza, míg a hongkongi Hang Seng 3,58 százalékot bukott. 2,34 százalékkal zárt hétfői értéke alatt a Shanghai Composite, míg a tajvani tőzsde fő mutatója 2,17 százalékot bukott.
A pesszimista hangulat még hétfőn reggel kezdődött, amikor Japánban bejelentették, hogy éves szinten 12,7 százalékkal esett vissza a gazdaság teljesítménye, ami az utóbbi 35 év legrosszabb adata volt. A keddi kereskedés során megnőttek a félelmek a pénzügyi szektorral kapcsolatban, sokan számítanak arra, hogy fognak még negatív meglepetéseket okozni a bankok. Éppen ezért a hét második napján elsősorban a bankpapírokat adták a befektetők.
A pénzügyi szektorral kapcsolatban világszerte bizonytalanok a kilátások, miután Londonban olyan pletykák jelentek meg, hogy államosíthatják a Lloyds Bankot. A cég múlt pénteken a vártnál nagyobb negyedéves veszteségről számolt be, azóta pedig folyamatosan esik a részvények árfolyama.
A Mitsubishi UFJ Financial részvényei 3,4 százalékkal gyengültek a tokiói tőzsdén, míg a Kínai Beruházási Bank 4,5 százalékkal lett olcsóbb a nap végére. Dél-Koreában a Woori Finance Holdings 7,3 százalékkal zuhant vissza a keddi nap végére.
Az olaj ára 76 centtel csökkent az ázsiai kereskedésben, a nap végén 36,75 dollárba került egy hordó nyersanyag márciusi szállításra.