9684 ponton állt a csütörtöki kereskedés második felében a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,07 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 0,18 százalékkal esett vissza, míg Kínában továbbra is szünetel a kereskedés. 0,16 százalékos lecsorgás volt tapasztalható a dél-koreai Kospi esetében, a tajvani piac pedig stagnált.
A szerdán megjelent amerikai munkaerőpiaci adatok hatására gyengülésnek indult a dollár. Az amerikai deviza az euróval szemben nyolchavi mélypontra esett, míg a japán jen ellenében új 15 éves negatív csúcsot állított fel. A közelmúltban éppen a túl erős jen késztette a Bank of Japant arra, hogy beavatkozzon a devizapiacon, azonban a jelek szerint eddig tartott a mesterséges gyengítés hatása.
A jen mellett az arany ára is új csúcsra emelkedett, ugyanis a dollár gyengülése miatt a befektetők ismét a nemesfémben látják a legbiztosabb befektetési lehetőséget. Az olaj ára szintén tovább emelkedett, már több mint 83 dollárt kellett fizetni egy hordó nyersanyagért, ami szinte természetesnek számít a dollár gyengülése mellett.
Sokak szerint az amerikai deviza gyengülése mögött az lehet a fő ok, hogy a piac arra számít, hogy a Fed a gazdaság élénkítése érdekében ismét elkezd államkötvényeket vásárolni, illetve tartósan alacsonyan hagyja az alapkamatot. Az alacsony kamatszint miatt pedig hátrányba kerülhetnek azok a befektetők, akik dollárba vinnék pénzüket például Ázsiával szemben.
A következő napokban a csütörtökön induló amerikai gyorsjelentési szezon és a pénteken megjelenő amerikai munkanélküliségi adatok lehetnek fontosak a piac szempontjából.
mfor.hu