2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nem indult jól a hét sem a részvények, sem pedig az állampapírok piacán. A forint szintén csak gyengülni tudott a nap folyamán.

A Mol részvényeit nap végére 2,92 százalékos mínuszba taszították a befektetők, melynek elsődleges oka ismét az INA-ügy körüli bizonytalanság. Az eséshez nagyban hozzájárult a pénteken, tőzsdezárás után megjelent közlemény, miszerint a Mol előkészíti az INA-részvényeinek eladását. Hétfőn újabb információk jelentek meg, a horvát gazdasági miniszter ugyanis a megvásárlás szándékát fejezte ki, ám az államadósság növekedése miatt nagyon óvatosan kell megközelíteniük ezt a kérdést. Nap végén a Mol-részvények árfolyama 14 270 forint volt, nap közben viszont két éves mélypontján is járt az értékpapírok tőzsdei jegyzése.

A nap másik vesztese a Magyar Telekom volt, melynek árfolyamcsökkenéséhez továbbra is az MSCI indexből való kikerülés járulhatott hozzá. A részvények nap végére 2,1 százalékos mínuszt szedtek össze és 279 forinton zártak.

A többi blue chip a fentieknél jóval kisebb változást jegyzett hétfőn. Az OTP papírjainak 4500 forintos ára 0,33 százalékkal marad el a pénteki záróértéktől, míg az Egis egy stagnálással egyenértékű 0,09 százalékos csökkenéssel fejezte be a hét első kereskedési napját a 27 735 forinton várja a folytatást. Ezzel szemben a szektortársa, a Richter 4400 forintig emelkedett 0,34 százalékos emelkedéssel.

Az állampapírok másodpiacát a hozamok megugrása jellemezte. A legnagyobb emelkedés a 10 éves kötvényekhez köthető, 17 bázisponttal emelkedett a jegyzése, és ismét látótávolságra került a lélektani 6 százalékos árazás. Az 5 évesek hozama 14, a 3 éveseké pedig 8 bázisponttal emelkedett. A rövidebb futamidők esetében egyedül a 3 hónapos kincstárjegyek hozama lett magasabb 2 bázisponttal.

A devizapiacon szintén nem a hazai szempontokból előnyös változások történtek, hiszen a forint az euróval szemben közel 2,2 százalékot gyengült, és késő délután egy euróért már 298,86 forintot kellett adni a bankközi devizapiacon. Ez másfél hónapja a leggyengébb szintet jelenti. Egy amerikai dollár 222,8 forintot ért, egy svájci frank pedig 242,2-t.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!