2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egész nap tegnapi értéke alatt volt a BUX index, mely végül 1,28 százalékos eséssel zárta a kereskedést.

Az elmúlt napok vegyesen teltek a Budapesti Értéktőzsdén, csak egy volt biztos: az alacsony forgalom. Jelentős makroadatok nem láttak napvilágot a héten, így az olajárra és a vállalati hírekre támaszkodtak a piacok, az energiaárak újabb szárnyalása pedig a mélybe taszította a piacokat. Tegnap némileg megnyugodott az olajár a tengerentúlon, de a pozitív hangulatot nem tudták átmenteni a magyar befektetők. A részvényforgalom ma is alacsony volt, mindössze 12 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel.

A nap végén 22 461 ponton állt a BUX index, ami 1,28 százalékkal marad el a tegnapi zárástól. A legnagyobb vesztes az OTP lett, a bankpapírok 3,5 százalékos gyengülés után 6873 forintba kerültek. A Mol 22 870 forintos árfolyama 0,56 százalékkal maradt el a tegnapitól. A Magyar Telekom ugyanúgy 790 forinton zárta a napot, mint tegnap.

Mínuszban fejezték be a kereskedést a gyógyszeripari papírok is: az Egis 0,42 százalékkal ért kevesebbet, mint egy napja, a Richter pedig 0,14 százalékot veszített értékéből.

Ma sem közöltek igazán jelentős makroadatokat, a brit gazdaság első negyedéves növekedése megfelelt a várakozásoknak, az eurozóna beszerzési menedzserindexe pedig a konszenzusnál kicsivel alacsonyabb lett. Délután a tengerentúlon újabb lakáspiaci adatokat közöltek a hivatalok, melyek kedvezőbbek lettek az előrejelzésnél. A folyamatban lévő lakásértékesítések száma a várt 4,85 millió helyett 4,89 millió lett, havi szinten pedig 1 százalékkal csökkentek a lakásértékesítések, a piac 1,6 százalékos visszaesést várt.

A BUX-hoz hasonlóan egész nap mínuszban voltak a vezető nyugat-európai tőzsdék is, a magyar piac zárásakor a CAC 40 1,27 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE 0,89 százalékos mínuszban volt, a DAX pedig 1,57 százalékot bukott a kereskedés második felére.

Az amerikai indexek is a negatív oldalon nyitottak miután a tegnapi visszesés után ma ismét emelkedett az olaj ára. A Dow Jones 0,93 százalékkal állt tegnapi értéke alatt a magyar piac zárása után, a Standard & Poor's 1,08 százalékkal gyengült a nyitás után, a Nasdaq pedig 0,94 százalékkal esett vissza.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!