9308 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,22 százalékkal volt alacsonyabb a keddi értéknél. A hongkongi Hang Seng eközben a nap második felére 0,63 százalékkal gyengült, míg a Shanghai Composite 0,89 százalékos mínuszban volt. 0,65 százalékot bukott a dél-koreai Kospi index, míg a tajvani piacon 0,06 százalékos volt a mínusz.
A Marketwatch által megkérdezett elemzők az ázsiai kereskedési nap kapcsán azt emelték ki, hogy az amerikai fiskális szakadék megoldásáig a befektetők kockázatvállalási kedve várhatóan alacsony marad. Ugyanakkor komoly eladói nyomás nem mutatkozik, de a vevők még kevesebben vannak a piacon. Az amerikai piacok is mínuszban zártak csütörtökön, hiszen 600 milliárd dollárnyi költségvetési kiigazítást kell januárig meglépni a tengerentúlon.
A nyersanyagárak csökkenése miatt az energiaszektor volt a nap egyik vesztese, Hongkongban például a Cnooc 1,83 százalékkal esett vissza, míg a PetroChina 1,36 százalékos mínuszban volt a nap második felében. Az Aluminium Corp. of China 1,3 százalékkal lett olcsóbb, a Wuhan Iron & Steel 3,91 százalékot bukott, míg az Angang Steel 2,36 százalékkal esett tegnapi árfolyama alá.
Tokióban az exportőrök többnyire gyengültek az utóbbi napok felfelé kapaszkodása után. A Pioneer 5,91 százalékkal ért kevesebbet, mint kedden, míg a Mazda 2,34 százalékkal gyengült. 1,47 százalékkal lett olcsóbb a Sony miután sajtóhírek szerint a cég befektetési bankokat bízott meg akkumulátorgyártó üzletágának eladásával kapcsolatban.
mfor.hu