A nap első felében kicsit megnyugodni látszottak a piacok, a nemzetközi részvényindexek is a pozitív oldalon nyitottak, így joggal gondolhattuk, hogy végre a BUX is felfelé tarthat. Egészen délután négyig nem is volt komoly baj, akkor azonban ismét beszakadt az index, és meg sem állt komoly mínuszokig. A befektetők így reagáltak arra a bejelentésre, hogy a Pénzügyminisztérium áttervezi a költségvetést a válság miatt.
A BUX végül 15 015 ponton zárt a nap végén, ez 7,11 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értékénél. A részvényforgalom ma átlagosnak volt mondható, a kereskedés végére 25,7 milliárd forint cserélt gazdát. Az OTP a nap első felében jelentős, 8-9 százalékos pluszban is volt, a végére azonban ismét nagyot bukott a bankpapír. Délután 3855 forintot értek a cég részvényei, ez 5,56 százalékkal maradt el a szerdaitól. Így a hét első négy napjában már több mint 45 százalékkal lettek olcsóbbak a részvények.
A Mol sem tudott felfelé indulni, az olajcég papírjai 3,81 százalékos esés után 12 505 forinton zártak, míg a Magyar Telekom 0,69 százalékos erősödéssel 725 forintig ment fel.
A gyógyszerpapírok felemás napot zártak: az egis ugyanúgy 11 700 forintot ért, mint szerdán, a Richter viszont a zárás előtt beszakadt, 9,69 százalékkal zárt szerdai értéke alatt, 28 900 forintba kerültek a cég papírjai a végén.
A zárás előtti utolsó percekben komoly vérengzés indult be a parketten, több százezer OTP-papírt tettek be eladásra, lényegében öt perc alatt gyengült 10 százalékkal a bank. Pontos hírek egyelőre nincsenek arról, ki volt a nagy eladó, de várhatóan ezek után az OTP-nek ismét meg kell szólalnia, hogy elkerülje a még nagyobb pánikot. Négy nap alatt értékük majdnem felét elbukták a részvények a Budapesti Értéktőzsdén.
A részvényárfolyamok zuhanásához hozzájárulhatott, hogy Veres János pénzügyminiszter délután bejelentette: újratervezik a magyar költségvetést a válság miatt, különösen a növekedési és az inflációs adatokat kell újraszámolni.
A forint hullámzó teljesítményt nyújtott ma, napközben 249-ig erősödött a magyar deviza, délután azonban a tőzsdével együtt zuhanni kezdett, fél öt után már 253,72-nél állt az árfolyam.
Európában napközben pluszban voltak a mutatók, délután azonban szintén esésbe kezdtek, a magyar tőzsde zárásakor már csak kismértékű pluszban voltak. A tengerentúli indexek erősödéssel kezdtek, majd szintén lefelé indultak, a BÉT zárásakor már jórészt mínuszban voltak.