A kereskedés második felére megint jelentősen visszaesett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely pénteken a záráskor majdnem 2 százalékkal állt előző napi értéke alatt. A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, az OTP már 3100 alatt zárta a napot.
14 326 ponton zárt a BUX index a hétvége előtt, ez 1,79 százalékkal volt alacsonyabb, mint a csütörtöki nap végén tapasztalt értéke. A forgalom alacsonyabb volt kicsivel az átlagnál, a 13 milliárd forintot sem érte el a zárásig, de ez részben betudható annak is, hogy péntekenként csendesebb nap szokott lenni.
A vezető részvények kivétel nélkül veszítettek értékükből, de kiemelkedő zuhanásra nem volt példa. Az OTP 2,03 százalékos esés után 3086 forintot ért a nap végén, ez is azt mutatja, hogy a reggel bejelentett EBRD-megállapodás már be volt árazva, nem okozott komolyabb felfelé mozdulást a piacon. A Mol árfolyama 11 250 forint volt a nap végén, ami 2,17 százalékos gyengülést jelentett, míg a Magyar Telekom 0,52 százalékos gyengülés után 572 forinton fejezte be a napot.
A jó kezdés után délutánra a gyógyszerpapírok árfolyama is visszaesett: az Egis végül 2,14 százalékos lecsorgás után 17 865 forintot ért, míg a Richter 32 400 forinton szintje 2,29 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy nappal korábban.
Nem volt jó napja a forintnak sem, a magyar deviza ugyanis egész nap gyengülésben volt az euróval szemben, délután átmenetileg 278 felett is járt az árfolyam. A részvénypiac zárása után nem sokkal 277,28 forintot kellett adni egy euróért, ami közel egy százalékkal volt magasabb az előző nap délután tapasztalt értéknél. A dollárral szemben 198,82-ig gyengült a forint, míg a svájci frank 182,89 forintba került.
A nemzetközi piacokon sem volt sokkal jobb a hangulat a hét utolsó napján, mint nálunk, bár ők napközben néhányszor megpróbáltak kikászálódni a mínuszból. A londoni FTSE index délután 0,1 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX is hasonló mértékben esett vissza csütörtökhöz képest. Régiónkban a varsói WIG 20 1,6 százalékot bukott a nap végére, a prágai PX pedig 0,2 százalékkal gyengült.
Amerikában a nyitás előtt közölték, hogy a kereskedelmi mérleg hiánya jóval kisebb lett a vártnál, azonban ez sem okozott komoly eufóriát a befektetők körében, a kezdés után nem sokkal mínuszban álltak a Wall Street vezető indexei. A Dow 0,55 százalékkal volt alacsonyabban, mint a csütörtöki záráskor, míg a S&P 0,3 százalékot veszített értékéből.