3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A nap első felében végig pluszban volt a BUX index, majd nem sokkal a zárás előtt gyengülni kezdtek a részvények, végül 0,6 százalékos mínuszban tudott zárni az index.

Az elmúlt napok optimizmusa után várható volt, hogy ma is a pozitív oldalon kezd a BUX index, arra is lehetett számítani, hogy délután az amerikai makroadatok kicsit megbolygathatják a piacot. A tengerentúlon a vártnak megfelelő adatokat közöltek, a BUX pedig a zárás előtti órákban lassan lefelé csorgott. Végül 22 580 ponton fejezte be a kereskedést a BUX, ami 0,6 százalékkal alacsonyabb, mint a tegnapi értéke. A napi részvényforgalom ma is alacsony volt, mindössze 16 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal a BÉT-en.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek ma: a Mol 0,36 százalékot rontott, 23 310 forintba került délután a zárás előtt. Az OTP 6990 forinton fejezte be a hetet, ez megegyezik a tegnapi záróárfolyammal. A vezető papírok közül a Magyar Telekom húzta lefelé az indexet, 2,56 százalékos esés után 762 forinton álltak a részvények a nap végén.

Rosszul teljesítettek a gyógyszeripari részvények, melyek közül az Egis ugyanúgy 17 050 forinton zárt, mint tegnap, a Richter viszont 1,58 százalékkal alacsonyabban fejezte be a napot.

Amerikában a ma közölt makroadatok mindegyike megfelelt az előzetes várakozásoknak, így nem okoztak nagyobb mozgást a piacon. A személyes bevételek és a személyes kiadások egyaránt 0,2 százalékkal emelkedtek áprilisban, míg a személyes fogyasztások indexe havi szinten 0,1 százalékkal nőtt, éves szinten pedig 2,1 százalékos volt az emelkedése.

Az olaj ára tovább csökkent, ez pedig pozitív hangulatot vitt az amerikai piacokra. A nyersanyag árfolyama délután 125,57 dolláron állt, ami több mint 1 dollárral alacsonyabb a tegnapi hordónkénti árnál. Mindez azt jelenti, hogy egy hét alatt mintegy 10 dollárral csökkent az árfolyam, a múlt hét végén ugyanis még a 135 dollár körüli rekordszinteken tartózkodott.

A vezető nyugat-európai indexek pluszban tudtak maradni a nap második felére, bár a BUX-hoz hasonlóan lefelé fordultak délután. A magyar piac zárása után a CAC 40 0,88 százalékkal állt tegnapi értéke felett, az FTSE 0,41 százalékos pluszban volt, míg a DAX 0,84 százalékot javított a nap második felére.

A vezető amerikai indexek az olajár visszaesésének és a Dell vártnál erősebb eladási eredményeinek köszönhetően emelkedéssel tudtak nyitni. A Dow Jones index 0,25 százalékkal erősödött az első néhány óra alatt, a Standard & Poor's 0,3 százalékkal állt tegnapi értéke felett, a Nasdaq pedig 0,59 százalékkal kúszott feljebb a nyitás után.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!