Nem valószínű, hogy bármikor meg tudnák ismételni mai teljesítményüket az Egis-papírok, és nem csak azért, mert a keddi ajánlatával az árfolyamot "felrobbantó" Servier ki szeretné vezetni a részvényt a pesti parkettről. 30 százalékos elmozdulást ugyanis blue-chipek a legritkább esetben szoktak produkálni, így ha még tőzsdén is maradna a gyógyszergyár, egy ilyen mértékű újabb megugrásra statisztikailag is kicsi lenne az esély.
A hatalmas emelkedés hatalmas, 13 milliárdos forgalommal járt együtt. Csak hogy tudjunk mihez viszonyítani, a BÉT részvényszekciójának ezévi átlaga 9,2 milliárd forint.
Az Egis-rakéta magával húzta a másik gyógyszergyár, a Richter papírjait is. A 2,38 százalékos emelkedés itt is magas, 3,26 milliárdos forgalommal járt. A fenti két papíron kívül csak az OTP tudott még milliárd feletti kereskedést összehozni, igaz, a bankpapír esetében a 1,5 milliárd gyengének számít. Talán a lanyha érdeklődés miatt is, az OTP záróára mindössze 3 forinttal tér el a kedditől. A Telekom esetében még ilyen elmozdulásról sem lehet beszámolni, hiszen árfolyama forintra ugyanannyi, mint tegnap volt.
A nap vesztese, hasonlóan keddhez, a Mol lett, amelyet a korábbiakkal ellentétben a zárószakaszban ezúttal nem felfele húztak meg, hanem lerántották. Ráadásul az eddig komoly támaszt jelentő 16 ezer forint alá.
A BUX a nap végét 1,6 százalékos pluszban fejezte be, az Egisnek köszönhetően igen magas, 19 milliárd feletti forgalomban.
A kötvénypiacon tovább csorogtak lefele a hozamok, ezúttal 1 és 6 bázispont közötti mértékkel. A napok óta tartó "száguldásnak" köszönhetően az ötéves papírok hozama ismét 5 százalék alá süllyedt.
A részvény- és kötvénypiaccal ellentétben a forint a nap elején ismét gyengélkedett, az euróval szembeni árfolyama többször átlépte a 300-as szintet. A nap második felében aztán előbb 300, majd 299 alá ment a jegyzés. Este fél hétkor egy euróért 229,4, egy dollárért 221,3, míg egy svájci frankért 243,6 forintot kell adni.
mfor.hu