A 12 éves mélypont után olcsóvá váló részvények, Obama ajánlása, mely szerint most már érdemes részvényt venni, és az emelkedő alapanyagárak is hozzájárulhattak a szerdai visszapattanáshoz. Nagy kérdés ugyanakkor, hogy a hét vége hogyan alakul.
Emelkedéssel zártak a vezető New York-i tőzsdemutatók, miután kedden még 12 éves mélyponton álltak. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 6875,84 ponton zárt 2,2 százalék (149,82 pont) növekedéssel. 16 ponttal ugrott meg, és 713-on fejezte be a napot az S&P 500-as mutató, míg a Nasdaq Composite index 2,5 százalék (32,73 pont) emelkedéssel 1353,74 ponton zárt.
A kereskedők azt mondták, hogy a kőolaj és más árutőzsdei termékek árának megugrása árfolyam-emelkedést hozott az energetikai, a bányászati és a nyersanyag-feldolgozó ágazatban. A befektetők hangulatát javította z is, hogy Kína - saját megítélése szerint - közeledik a fellendülés felé, valamint az, hogy pozitív volt a szerdai kereskedés Ázsiában, és Európában is. Az amerikai nyersolaj ára közel négy dollárral emelkedett, többek között annak a hírnek a hatására, hogy Kínában februárban nőtt a feldolgozóipar teljesítménye.
Februárban a magánszektorban foglalkoztatottak száma a vártnál nagyobb mértékben, 697 ezerrel csökkent az Automatic Data Processing (ADP) szerdán közölt adata szerint. Februárban tovább zsugorodott az amerikai szolgáltatási ágazat, igaz a várthoz képest kisebb mértékben: az ISM intézet szolgáltatási beszerzőmenedszer-mutatója a hónapban 41,6 pontot jelzett a januári 42,9 pont után. Az elemzők 41,0 pontot vártak. Az 50 pont feletti érték növekedést, az alatti zsugorodást jelez.
A nagy optimizmusból a kereskedés vége fele publikált jegybanki összefoglaló, az úgynevezett Bézs Könyv vett vissza valamelyest. Egyesült Államok-szerte csökkent a gazdaság aktivitása januárban, illetve februárban és a közeljövőben nem várható élénkülés - tartalmazza az amerikai jegybank (Fed) 12 körzetének közös jelentése. A Bézs Könyv szerint érezhetőbb javulás 2009 végén, vagy 2010 elején következhet be a gazdaságban. A jelentés megállapításai összhangban állnak a Wall Street véleményével. A tavalyi utolsó negyedévben 6,2 százalékkal csökkent az amerikai GDP, ami a legnagyobb visszaesése 1982 óta. A Goldman Sachs elemzői azzal számolnak, hogy a folyó negyedévben az amerikai hazai össztermék 7 százalékkal, a második negyedévben további 3 százalékkal csökken, miközben folyamatosan nő a munkanélküliség.