2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyengülnek a vezető részvények a Budapesti Értéktőzsdén, úgy tűnik, hogy minket is utolért a korrekció, melynek első jelei már a tegnapi lassú lecsorgással láthatók voltak. A BUX index délelőtt 1,93 százalékkal állt csütörtöki záróértéke alatt, az OTP és a Mol is jelentős mínusszal nyitottak.

Az utóbbi napok szárnyalása után számítani lehetett arra, hogy lassan jön a korrekció a piacon, a nemzetközi hangulat is lecsendesedett kicsit. Az ázsiai indexek a japán kamatvágás hírére már lefelé indultak péntek reggel, így nem volt meglepő, hogy a BÉT-en is kezdenek lemorzsolódni az árfolyamok. Péntek délután ismét fontos makroadatok jelennek meg a tengerentúlon, melyek a nap végére felpörgethetik a kereskedést.

A BUX délelőtt 13 421 ponton állt, ami 1,93 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A forgalom elmaradt az utóbbi időben megszokottól, az első néhány órában 4,2 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon. A vezető papírok a Richter kivételével gyengültek délelőttre. Az OTP 5,07 százalékot bukott, 3370 forinton álltak a bankrészvények, míg a Mol 2,86 százalékos esés után 10 870 forintba került. A Magyar Telekom megúszta kisebb eséssel a nap elejét, a távközlési részvények 0,62 százalékos mínuszban, 644 forinton álltak.

Vegyesen kezdtek a gyógyszergyártók részvényei a piacon: az Egis 1,03 százalékos esés után 10 095 forintot ért, a Richter viszont 1,6 százalékkal erősödni tudott, 27 695 forintért cseréltek gazdát a nagyobbik gyógyszercég papírjai.

A forint a csütörtök délutáni gyengülését folytatva tovább esett az euróval szemben, péntek délelőtt 262,55 forintot kellett adni egy euróért. Csütörtökön azok után kezdett gyengülni a magyar deviza, hogy a régióban szinte minden fizetőeszköz fokozatosan értéktelenedett el, a lengyel zloty és a cseh korona is jelentősen esett.

Péntek délután a tengerentúlon ismét fontos makroadatok jelennek meg, melyek a kereskedés utolsó óráiban nálunk is meghatározhatják az irányt. Elsősorban a személyes kiadások és bevételek alakulására figyel a piac, ezek ugyanis fontos indikátorai a gazdasági növekedésnek. A várakozások szerint szeptemberben 0,2 százalékkal visszaestek a személyes kiadások az augusztusi stagnálás után, míg a bevétlek növekedése szinte minimálisra lassult.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!