Az utóbbi napok szárnyalása után számítani lehetett arra, hogy lassan jön a korrekció a piacon, a nemzetközi hangulat is lecsendesedett kicsit. Az ázsiai indexek a japán kamatvágás hírére már lefelé indultak péntek reggel, így nem volt meglepő, hogy a BÉT-en is kezdenek lemorzsolódni az árfolyamok. Péntek délután ismét fontos makroadatok jelennek meg a tengerentúlon, melyek a nap végére felpörgethetik a kereskedést.
A BUX délelőtt 13 421 ponton állt, ami 1,93 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A forgalom elmaradt az utóbbi időben megszokottól, az első néhány órában 4,2 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon. A vezető papírok a Richter kivételével gyengültek délelőttre. Az OTP 5,07 százalékot bukott, 3370 forinton álltak a bankrészvények, míg a Mol 2,86 százalékos esés után 10 870 forintba került. A Magyar Telekom megúszta kisebb eséssel a nap elejét, a távközlési részvények 0,62 százalékos mínuszban, 644 forinton álltak.
Vegyesen kezdtek a gyógyszergyártók részvényei a piacon: az Egis 1,03 százalékos esés után 10 095 forintot ért, a Richter viszont 1,6 százalékkal erősödni tudott, 27 695 forintért cseréltek gazdát a nagyobbik gyógyszercég papírjai.
A forint a csütörtök délutáni gyengülését folytatva tovább esett az euróval szemben, péntek délelőtt 262,55 forintot kellett adni egy euróért. Csütörtökön azok után kezdett gyengülni a magyar deviza, hogy a régióban szinte minden fizetőeszköz fokozatosan értéktelenedett el, a lengyel zloty és a cseh korona is jelentősen esett.
Péntek délután a tengerentúlon ismét fontos makroadatok jelennek meg, melyek a kereskedés utolsó óráiban nálunk is meghatározhatják az irányt. Elsősorban a személyes kiadások és bevételek alakulására figyel a piac, ezek ugyanis fontos indikátorai a gazdasági növekedésnek. A várakozások szerint szeptemberben 0,2 százalékkal visszaestek a személyes kiadások az augusztusi stagnálás után, míg a bevétlek növekedése szinte minimálisra lassult.