A szerda este Amerikában elromlott hangulat hatására várható volt, hogy a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe is mínuszban fog nyitni csütörtök reggel. Ez meg is történt, a kezdéskor több mint egy százalékos hátrányt szedett össze az index, majd onnan próbált talpra állni.
21 218 pontig esett vissza a csütörtöki nyitást követően a BUX index az első órákban, ez 0,81 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. Mindez átlagos forgalom mellett zajlott reggel a piacon, délelőttre 5,5 milliárd forint cserélt gazdát.
A vezető részvények kivétel nélkül eséssel kezdtek, a legnagyobb vesztes az OTP volt másfél százalékos mínuszával. A bankpapírok kora reggel 2 százalék feletti gyengüléssel indították a napot, majd onnan kezdtek kicsit visszakapaszkodni. Délelőtt 5627 forint volt az aktuális árfolyam, ami 1,47 százalékkal maradt el a szerda délutánitól. A Mol 0,62 százalékkal lett olcsóbb a nap elején, így 16 160 forinton állt, míg a Magyar Telekom minimális esés után 816 forintért cserélt gazdát.
Rosszul indult a nap a gyógyszergyártók számára is a hosszú hétvége előtt. A Richter 0,73 százalékkal esett vissza, 39 905 forintba került délelőtt, míg az Egis 21 280 forintos szintje 0,68 százalékkal maradt el a szerdaitól.
Az utóbbi napoktól eltérően ezúttal reggel sem volt jelentős erő a forintban, gyengüléssel indított a magyar deviza a bankközi devizapiacon. Délelőtt 266,23 forintot kellett adni egy euróért, ami több mint fél százalékos gyengülést jelentett szerdához képest. A dollárral szemben 178,01-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, a svájci frank pedig 176 forintba került.
A nemzetközi részvénypiacokon is rossz hangulatban indult a kereskedés azok után, hogy a tengerentúlon szerdán ismét felerősödtek a pénzügyi szektorral kapcsolatos félelmek. A londoni FTSE a nap első felében 1,35 százalékkal állt előző napi értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 1,59 százalékos gyengüléssel kezdett. Régiónkban a varsói WIG 20 0,94 százalékos mínusszal kezdte a napot, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,91 százalékot veszített értékéből.
A vezető amerikai határidős indexek délelőtt enyhe mínuszban álltak, azaz a jelenlegi állás szerint folytatódhat a szerda este kezdődött gyengülés. A nap második felében azonban fontos munkanélküliségi adatok és az ingatlanszektor statisztikái jelennek meg, melyek befolyásolhatják a hangulatot.