Miközben a kereskedési idő javarészében benne volt, hogy akár durva eséssel is zárhat a Dow Jones index, az irányadó mutatók végül megúszták 1,5-2 százalékos eséssel a csütörtöki napot.
A nyitástól lejtmenetben voltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a csütörtöki kereskedésben, ám a zárása előtti fél órában némileg összeszedték magukat az indexek. A technológiai papírokkal telített Nasdaq Composite index 32 pontos gyengüléssel 1695 ponton volt. A kereskedés végén a 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 8291 ponton állt 130 pont csökkenéssel. 15 pontos veszteséget könyvelhetett el az S&P 500-as mutató, mely 888 ponton fejezte be a napot.
A hanyatlásban szerepet játszott az a csütörtökön ismertetett adat, mely szerint a múlt héten a munkanélküli segélyen levők száma közel 6,7 millióra nőtt az Egyesült Államokban, ami a legmagasabb az adat 1967-ben kezdődött rögzítése óta. Elemzők arra számítanak, hogy június folyamán a Chrysler és a General Motors gyárbezárásai emelik majd az új segélykérők számát.
Ugyancsak csütörtökön jelentette a Fed philadelphiai részlege, hogy a közép-atlanti térségben a feldolgozóipari aktivitás májusban már a nyolcadik egymást követő hónapban csökkent.
A gazdasági adatok egy nappal azután jelentek meg, hogy az amerikai jegybank (Fed) borúlátóbb képet festett a gazdaság idei kilátásáról. A Fed legújabb előrejelzése szerint idén a hazai össztermék (GDP) 1,3-2,0 százalékkal csökken. Az eddigi várakozása 0,5-1,3 százalékos visszaesés volt. Eközben az idén várható munkanélküliségi rátát 8,8 százalékról 10 százalékra változtatta a Fed.
A bizonytalanságot jelzik az árupiacok történései is, két hónapja legmagasabb szinten zárt az arany ára csütörtökön New Yorkban elsősorban a dollár gyengülésére. Ezzel szemben az olaj lefele indult, és a WTI könnyűolaj 1 dollárral esett.