EUR/HUF (277,80 – 280,15): A csütörtöki Fitch leminősítés hírére 276 alól 1 százalékot gyengült a forint az euróval szemben. 24-én is inkább a gyengülésé volt a főszerep, aztán tegnap is 279 körül, tehát a leminősítés utáni szinteken adták, vették az euro / forintot. A három nagy hitelminősítő mindegyike most már azonos, a befektetési kategória legalsó szintjén tartja a magyar papírokat, a következő fokozat már a bóvli kategória, a kilátások pedig sajnos negatívak. Így a régióhoz képest is gyengültünk, a PLN/HUF így újra 70 fölé, a CZK/HUF pedig a 11-es érték fölé került. Az év utolsó hetén alig lesznek adatok, és mivel a kereskedők nagy része szabadságon van, illetve az év vége közeledtével már nem nagyon vállalnak újabb pozíciót, így nem számítunk nagyobb mozgásra.
EUR/USD (1,3175 – 1,3250): A kínai kamatemelési várakozások élénkülésével (mfor.hu szerk: a hétvégén ismét kamatot emelt Kína) erősödik a jüan a dollárhoz képest, és esnek az ázsiai tőzsdék. Közben a nyersanyagárak az egekbe szöknek, amire a legjobb bizonyíték az üzemanyagárak, (főleg a gázolaj esetében) megugrása. A rezet, aranyat, ezüstöt, olajat és egyéb nyersanyagokat egytől egyig rekord közeli árakon adják-veszik mostanság, ez emeli az inflációt, és hamarosan a kamatokat Kínában. Az euró közben nem tud kitörni az adósságválság okozta gödörből, de legalább nem is mélyül egyelőre, sőt 11 nap után sikerült az EUR/USD árfolyamának megkapaszkodnia 1,32 fölött, egyelőre úgy tűnik, hogy nem sokáig.
CHF/HUF (220,00 – 222,75): Meredeken erősödik a frank a főbb devizákkal szemben is, így nem csoda, hogy újra 222 felett a CHF/HUF kurzusa. Amíg a Monetáris Unió országai ki nem találnak valami kézzelfogható megoldást fiskális problémáikra, addig nem is nagyon van remény, hogy megfordul a trend.
mfor.hu