Az amerikai részvénypiacok zuhanása után Ázsiában mérsékelt eséssel fejezték be a keddi napot a vezető indexek. Elsősorban a pénzügyi szektorból érkező negatív hírek húzzák lefelé a világ piacait, hétfőn az AIG és az HSBC is a vártnál gyengébb negyedéves eredményekről számoltak be, ráadásul a biztosító újabb 30 milliárd dolláros állami segítséget kapott, hogy fedezze veszteségeit.
A tokiói tőzsde vezető indexe, a Nikkei 7229 ponton zárt kedden reggel, ez 0,69 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. Napközben 26 éves mélyponton is járt a mutató, miután elesett a tavaly októberi minimum, majd végül sikerült fölé kapaszkodnia a zárásra. A hongkongi Hang Seng 1,96 százalékot veszített értékéből a zárásra, míg a Shanghai Composite 1,01 százalékkal zárt hétfői értéke alatt. A vezető indexek közül csak a dél-koreai Kospi tudott kismértékben erősödni, végül 0,66 százalékos pluszban zárt.
A világméretű eladási hullám a tőzsdéken még a múlt héten kezdődött, mivel a világgazdaságon nem látszanak a javulás jelei, a pénzügyi szektorral kapcsolatban pedig újabb negatív hírek érkeztek. A bankok újabb több milliárd dolláros veszteségekről számoltak be, illetve állami segítségért folyamodtak. Erre még rátett egy lapáttal hétfőn az AIG és az HSBC gyenge eredménye. Az amerikai biztosító 62 milliárd dolláros veszteségről számolt be a negyedik negyedévet illetően, majd rögtön be is jelentették, hogy újabb 30 milliárd dollárnyi állami hitelt kap az eddigi 150 milliárd mellé. Az HSBC ugyan továbbra is nyereséges, de a profit lényegesen kisebb volt a vártnál, a londoni székhelyű pénzintézet 17,7 milliárd dolláros tőkebevonást jelentett be.
A Wall Streeten újabb komoly zuhanást láthattunk hétfőn, a Dow Jones index például 1997 májusa óta először zárt 7000 pont alatt. Ez szintén nem tett jót a hangulatnak Ázsiában sem.