Enyhe korrekcióval zártak a tengerentúli tőzsdék kedden, a szakértők szerint az árakat a profitrealizálás fogta vissza.
Az elmúlt időszak emelkedése után a tengerentúli piacokon is többen döntöttek úgy, hogy zsebre teszik a hasznot. Ennek is betudható, hogy ha komoly esés nem is volt, a növekedés mindenesetre megtorpant.
A Dow Jones mutató 0,2 százalékkal esett vissza, és 8410 ponton fejezte be a napot. Ennél némileg nagyobb volt a visszaesés a másik két fontos mutatónál, a Nasdaq ugyanis fél százalékot veszített, és 1754 ponton zárt, míg az S&P 500-as 0,4 százalékos csökkenés után 903 pont lett.
A piacokon óvatos hangulat uralkodott, a kommentárok profitrealizálásról számoltak be. Ez egyrészt a korábbi növekedésnek köszönhető, másrészt továbbra sem egyértelmű, hogy az amerikai bankoknál sikerült-e úrrá lenni a problémákon. A bankok helyzetét felmérő úgynevezett stressz teszt eredményeiből ugyan már szivárogtak ki pletykák, melyek szerint a Citigroup és a Bank of America is további tőkeinjekcióra szorulhat, ám a hivatalos adatok dönthetik el a további irányt.
Nem tett jót az árfolyamoknak, hogy csökkent az olaj ára, amely lefele húzta a szektorban érdekelt részvények árfolyamát. Pozitív hír volt ugyanakkor, hogy Bernanke, a Fed elnöke úgy látja, hogy a gazdaság lassan kilábal a válságból. Ennek a jelei a lakáspiacon már mutatkoznak, és így az év utolsó negyedévében már megindulhat a növekedés.