Felemás teljesítménnyel zárták a szerdai kereskedést a vezető ázsiai részvényindexek: a Nikkeit mínuszba húzták a végére, Kínában és Dél-Koreában viszont maradt az optimista hangulat. A befektetők most különösen a napokban megjelenő makroadatokat, különösen a csütörtökön érkező amerikai munkanélküliségi adatot várják, hogy kiderüljön, valóban kifelé lábalnak-e a válságból a világ legnagyobb gazdaságai.
9940 ponton zárt szerdán reggel a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,19 százalékkal volt alacsonyabb az egy nappal korábbi értéknél. A többi vezető mutató vegyesen többnyire jól szerepelt, Hongkongban pedig szünnap volt szerdán. 1,55 százalékkal ugrott feljebb a dél.koreai Kospi index, míg a Shanghai Composite 1,32 százalékot javított, a tajvani tőzsde pedig 2,28 százalékkal zárt keddi értéke felett.
A befektetők továbbra is bíznak abban, hogy a régió két legnagyobb gazdasága, Kína és Japán már kifelé lábal a recesszióból, az amerikai fogyasztói bizalom váratlan visszaesése azonban kicsit elbizonytalanította a piacokat. A tengerentúlon kedden jelentették be, hogy a májusi 54,8 pontról 49,3 pontra esett a fogyasztói bizalom értéke, miközben az elemzők kismértékű javulást vártak.
A figyelmeztető jelek miatt a befektetők többsége a következő napokban megjelenő nemzetközi makroadatokat követi figyelemmel, különösen a csütörtökön érkező júniusi amerikai munkanélküliségi adat lehet majd érdekes. A szakemberek a májusi 9,4 százalékos adat után még emelkedésre számítanak, azonban az várható, hogy mérséklődni fog az elbocsátások üteme. A munkanélküliségi adatra már lehet majd következtetni a szerdán megjelenő ADP-index alakulásáról, mely az amerikai versenyszférában elbocsátottak számát jelzi.
A második negyedév Ázsia számára is a szárnyalásról szólt: a Nikkei például 23 százalékkal erősödött, ami 1995 óta a legjobb negyedéves teljesítménye volt. A Shanghai Comcpoite az év első hat hónapjában 62,5 százalékkal ugrott meg.