3p

Jelentős gyengüléssel zárt kedden a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délután a záráskor közel 2 százalékkal állt hétfői értéke alatt. A vezető részvények közül csak az Egis tudott pluszban maradni, a nap vesztese a Mol lett közel 5 százalékos visszaesésével. A tőzsdezárásra a forint is magához tért kicsit, ismét 285 alá esett az euró árfolyama.

Kedden is folytatta gyengülését a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül közel 2 százalékkal zárt előző napi értéke alatt, így elesett a 12 000 pontos kulcsszint is. A forint reggel még történelmi mélységbe gyengült, majd kora délután újabb rekordokat döntött, de a tőzsde zárása előtt kicsit visszakapaszkodott.

11 785 ponton zárt végül a BUX index kedden délután, ez 1,94 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értékénél. A forgalom továbbra is alacsony volt, alig érte el a 10 milliárd forintot a nap végére.

A vezető részvények közül a Mol volt a nap legnagyobb vesztese, de a többiek sem tudtak pluszban maradni. Az olajpapírok végül 9110 forinton zártak, ez 5,05 százalékkal maradt el a hétfőitől. Az OTP 1,62 százalékot bukott a hét elejéhez képest, így 2430 forintot értek a bank részvényei. Megúszta minimális gyengüléssel a napot a Magyar Telekom, a távközlési társaság papírjaiért 550 forintot adtak a befektetők délután.

Vegyes napot zártak a gyógyszergyártók a tőzsdén, miután az Egis emelkedését elhomályosította szektortársának gyengélkedése. A Richter végül 29 795 forinton állt a nap végén, ez 1,01 százalékkal volt kevesebb, mint hétfői értéke, míg az Egis 1,85 százalékos erősödés után 11 590 forinton állt a végén.

A forint reggel meredek gyengüléssel nyitott, a tőzsdei kereskedés indulásakor 287,50 körül volt az euró árfolyama. Kora délután ennél is mélyebbre zuhant a magyar deviza: a 288-as szintet is elérte az euró jegyzése, majd délutánra onnan kapaszkodott vissza. A részvénypiac zárásakor 285,71 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama 220,33 forint volt.

A nemzetközi piacokon ismét a pénzügyi szektorral kapcsolatos félelmek kerültek előtérbe, miután a Royal Bank of Scotland hétfőn a korábban vártnál nagyobb veszteséget jelzett előre 2008-ra. A brit kormány közben újabb bankmentő csomagot jelentett be, sokak szerint ez oda vezethet, hogy a szigetország több bankja teljesen állami kézbe kerül.


Amerikában jórészt Obama beiktatására figyelnek kedden, a gazdasági szereplők már az első három napban konkrét intézkedéseket várnak az új elnöktől.

A vezető nyugat-európai részvényindexek is mínuszban voltak délután: a londoni FTSE 0,27 százalékkal állt hétfői értéke alatt, míg a frankfurti DAx 1,27 százalékot veszített értékéből. A Wall Streeten a hétfői szünnap után jókora gyengüléssel indítottak a piacok, a Dow az első néhány óra alatt 1,72 százalékkal esett vissza, míg a S&P 2,49 százalékos mínuszban volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!