Kedden is folytatta gyengülését a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül közel 2 százalékkal zárt előző napi értéke alatt, így elesett a 12 000 pontos kulcsszint is. A forint reggel még történelmi mélységbe gyengült, majd kora délután újabb rekordokat döntött, de a tőzsde zárása előtt kicsit visszakapaszkodott.
11 785 ponton zárt végül a BUX index kedden délután, ez 1,94 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értékénél. A forgalom továbbra is alacsony volt, alig érte el a 10 milliárd forintot a nap végére.
A vezető részvények közül a Mol volt a nap legnagyobb vesztese, de a többiek sem tudtak pluszban maradni. Az olajpapírok végül 9110 forinton zártak, ez 5,05 százalékkal maradt el a hétfőitől. Az OTP 1,62 százalékot bukott a hét elejéhez képest, így 2430 forintot értek a bank részvényei. Megúszta minimális gyengüléssel a napot a Magyar Telekom, a távközlési társaság papírjaiért 550 forintot adtak a befektetők délután.
Vegyes napot zártak a gyógyszergyártók a tőzsdén, miután az Egis emelkedését elhomályosította szektortársának gyengélkedése. A Richter végül 29 795 forinton állt a nap végén, ez 1,01 százalékkal volt kevesebb, mint hétfői értéke, míg az Egis 1,85 százalékos erősödés után 11 590 forinton állt a végén.
A forint reggel meredek gyengüléssel nyitott, a tőzsdei kereskedés indulásakor 287,50 körül volt az euró árfolyama. Kora délután ennél is mélyebbre zuhant a magyar deviza: a 288-as szintet is elérte az euró jegyzése, majd délutánra onnan kapaszkodott vissza. A részvénypiac zárásakor 285,71 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama 220,33 forint volt.
A nemzetközi piacokon ismét a pénzügyi szektorral kapcsolatos félelmek kerültek előtérbe, miután a Royal Bank of Scotland hétfőn a korábban vártnál nagyobb veszteséget jelzett előre 2008-ra. A brit kormány közben újabb bankmentő csomagot jelentett be, sokak szerint ez oda vezethet, hogy a szigetország több bankja teljesen állami kézbe kerül.
Amerikában jórészt Obama beiktatására figyelnek kedden, a gazdasági szereplők már az első három napban konkrét intézkedéseket várnak az új elnöktől.
A vezető nyugat-európai részvényindexek is mínuszban voltak délután: a londoni FTSE 0,27 százalékkal állt hétfői értéke alatt, míg a frankfurti DAx 1,27 százalékot veszített értékéből. A Wall Streeten a hétfői szünnap után jókora gyengüléssel indítottak a piacok, a Dow az első néhány óra alatt 1,72 százalékkal esett vissza, míg a S&P 2,49 százalékos mínuszban volt.