18 416 ponton fejezte be a hetet a BUX index, ez 1,72 százalékkal maradt el a csütörtöki záróértéktől. A forgalom átlagosnak volt mondható, a kereskedés végére majdnem 13 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvényeknek felemás napjuk volt, főleg a Mol és a Richter visszaesése húzta le a piacot. Az olajcég papírjai 2,95 százalékos bukás után 17 770 forinton fogtak padlót, miközben az OTP viszonylag olcsón megúszta, hiszen a 4116 forintos árfolyama 0,58 százalékkal maradt el a tegnapitól. Jó napot zárt ugyanakkor a Magyar Telekom, mely öt forintos erősödést követően 415 forintért cserélt gazdát.
A gyógyszergyártók piacán is vegyes volt a hangulat, hiszen a Richter a tegnapi komoly bukta után ott folytatta, ahol abbahagyta, így 3,65 százalékkal 37 000 forintig gyengült, míg a szektortárs Egis 17 000 forintos ára 0,06 százalékkal volt magasabb a csütörtökinél. Szakemberek szerint a Richter piacán még a következő két hétben is folytatódhat a masszív visszaesés, hiszen csütörtökön kiderült, hogy a vállalat kikerül az MSCI Emerging Markets indexéből, így több nagy alapnak tömegesen kell megszabadulnia részvényeitől.
A forint csendes napon van túl, szűk sávban mozgott az euró jegyzése. A délutáni 284,23-as árfolyam 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapinál. A dollárral szemben 223,83-nál állt a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 236,05 forintba került.
A vezető nemzetközi részvénypiacokon is többnyire pesszimista volt a hangulat, a londoni FTSE például nem sokkal a zárás előtt egy százalékkal állt tegnapi értéke alatt, míg a frankfurti DAX 0,75 százalékos mínuszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,04 százalékos lecsorgást mutatott délután. A Wall Streeten is mérsékelt eladói fölénnyel indult a nap, az első pár óra után a Dow 0,26 százalékkal állt tegnapi szintje alatt, míg a S&P 0,44 százalékos gyengülést mutatott.
mfor.hu