3p

Különösebb fundamentális ok nélkül is trend ellen tud menni a forint, ha egy nagyobb hal irányt vált, derül ki a Commerzbank napi kommentárjából.

EUR/HUF (281,00 – 284,50): A kockázatvállalási hullám jótékony hatásaként a forint sokat tudott erősödni az utóbbi hetekben. Az EUR/USD párban az aktuálisan épp pozitív görög-spanyol hírek euróerősödést generálnak, ami tovább fűthetné a forint javulását. És mégsem. Ezen a héten gyakorlatilag az oldalazó mozgásból nemhogy erősödés, hanem enyhe gyengülés olvasható ki 283 felé. A csalóka képet feltehetően néhány nagyobb szereplő okozza, akik vélhetőleg pozíciót zártak, nyereséget realizáltak. Sajnos itt is megmutatkozik a hazai deviza kitettsége és sérülékenysége, hiszen különösebb fundamentális ok nélkül is trend ellen tud menni a forint, ha egy nagyobb hal irányt vált. A régióban a lengyel a kamatdöntés lesz a nap eseménye. 25 bázispontos vágást már beárazott a piac a zloty árfolyamába. Kérdés, hogy lesz-e ennél nagyobb, fél százalékos alapkamatcsökkentés. Az októberi infláció ugyan csökkent, de a gyenge GDP miatt vélhetőleg további bizonyítékra lenne szükség inflációs fronton egy nagyobb lépéshez. Ha mégis 50 bázispontot vágnának, az gyengíthetné a zlotyt, ami a forintra is hasonló hatással lenne.

EUR/USD (1,3050 – 1,3180): A spanyol segélycsomag jóváhagyása és a görög kötvény-visszavásárlási program sokat segített az euró erősödésében. Az USA-ban a fiscal cliff körüli huzavona tartja lázban a piacokat. A republikánusok hétfői javaslata nem tartalmazott adóemelést a jómódú adófizetők esetében. Obama viszont tegnap este nyilvánvalóvá tette, hogy nincs megegyezés a leggazdagabb 2 százalékot érintő növekvő elvonás nélkül. Az év végéig még van idő politikai vonalak mentén vitatkozni, amit vélhetőleg ki is fognak használni a felek. Az EUR/USD árfolyam érzékenyen reagál a történésekre, így a tegnap kicsúcsosodott adóemelési téma körüli vita beindította a QE3 meghosszabbításának szükségességére irányuló spekulációt. Ez természetesen jelenleg nem segíti a dollárerősödést, amire azért hosszabb távon számítani lehet. A rövidtávú trend így épp a fiscal cliff körüli viták és a pozitív európai hírek miatt az euroerősödés. Az USA-ban a munkaerőpiac javulására utaló folyamatok kezdenek kialakulni. Pénteken publikálják a legjelentősebb adatot, a non-farm payroll mutatót, mely erősíthetné a pozitív képet a kilábalás tekintetében. Az NFP előfutáraként is ismert ADP indikátor esedékes a mai napra. Ez utóbbi kevésbé bizonyult megbízható jelzésnek a legutóbbi publikációk során, ezért nem számítunk komoly árfolyammozgásokra, még a várakozásoktól való nagyobb eltérés esetén sem. Technikailag az 1,3140 a következő rezisztencia, utána az 1,3180, korrekció 1,31 alá elképzelhető.

CHF/HUF (231,00 – 234,50): Az EUR/CHF árfolyama 1,21 fölé „ugrott” tegnap a negatív svájci betéti kamatokról szóló hírek hatására. Mint később kiderült ezt csak egy intézmény alkalmazta néhány ügyfél esetében, így némileg korrigált a kurzus. Ma reggel 1,2140 környékén van a bankközi jegyzés, ami a forinttal szemben 233 körüli árfolyamot eredményez.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!