A nap második felére jelentősen visszaesett a Mol árfolyama, ez pedig a BUX indexet is lefelé húzta. A jelek szerint a gyorsjelentés után már nem tudta tartani az utóbbi két nap emelkedését az olajrészvény, pedig délelőtt még jól szerepelt, a nap második felében azonban meredeken esni kezdett az árfolyam.
0,45 százalékos erősödés után 14 983 ponton zárt kedden délután a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe. A forgalom kimondottan magas volt, a nap végéig több mint 33 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények közül csak a Mol szomorította el a befektetőket, azonban az olajpapírok esése elég volt ahhoz, hogy a BUX is negatívba forduljon, majd a nap végén húzták vissza. A záráskor 13 450 forintba kerültek a cég részvényei, ez 3,58 százalékkal maradt el a hétfői szinttől. 3050 forintig kapaszkodott fel az OTP, ez 2,01 százalékos drágulást jelentett a bankpapírok számára a zárás után megjelenő gyorsjelentés előtt. Javított a Magyar Telekom is, a távközlési részvények 620 forintos ára 3,68 százalékkal volt magasabb, mint hétfőn délután.
Jól szerepeltek a gyógyszeripari részvények is a piacon, különösen az Egis tudott jelentősen erősödni. A kisebbik gyógyszergyártó papírjai a nap végén 15 715 forintot értek, ami 4,77 százalékos javulást jelentett hétfőhöz képest. Szektortársa, a Richter 1,13 százalékkal tudott feljebb kapaszkodni, így 31 350 forinton zárt.
A forint a nap első felében folytatta hétfőn kezdett szárnyalását, napközben sokáig 280 alatt volt az euró árfolyama, majd a délután megjelent amerikai makroadatok kicsit rontottak a befektetők hangulatán, ezt pedig a magyar deviza is rögtön megérezte. A részvénypiac zárása után nem sokkal 277,68 forintot kellett adni egy euróért, ami majdnem 2 százalékos forinterősödést jelentett hétfőhöz képest. A dollár 204,52 forintba került a nap második felében, míg a svájci frankért 183,55 forintot kellett adni.
A nemzetközi piacokon a pozitív kezdés után napközben kicsit visszaesett a hangulat, sőt Amerikában délután mínuszban nyitottak az indexek. Nem sokkal a magyar részvénypiac zárása előtt azonban ismét elkezdtek felfelé kapaszkodni a mutatók. A londoni FTSE délután 0,75 százalékos pluszban volt, míg a frankfurti DAX 2,52 százalékkal állt hétfői értéke felett. Régiónkban a varsói WIG 20 1,95 százalékot javított, a prágai tőzsde vezető indexe pedig 1,72 százalékos pluszban volt.
A tengerentúlon a nyitás előtt a vártnál rosszabb hírek jelentek meg az ingatlanszektorról, meglepetésre az építési engedélyek és a megkezdett lakásépítések száma is visszaesett áprilisban. Ennek hatására enyhe mínusszal nyitottak a Wall Street vezető indexei, majd onnan kezdetek felfelé kapaszkodni. Az első pár óra után a Dow már 0,25 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,44 százalékkal állt előző napi értéke felett.