1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az olaj eheti vesszőfutását követően immár az orosz rubel is szakadásnak indult. De a kínai tőkepiacokon sincs fordulat.

Miután tegnap kiütötték az olaj jegyzését, és a hordónkénti árak a 25 dollárt vették célba, várható volt, hogy a nagy olajexportáló országok valutáinak vesszőfutása folytatódni fog. Az orosz rubel ennek megfelelően hatalmas eséssel nyitotta a csütörtöki kereskedést, a dollárral szembeni árfolyama 84,7 egységig ugrott meg. Január elsején a kurzus még csak 73,2-nél járt. 2014 decemberében pedig, vagyis az Oroszország elleni szankciók bejelentésekor, illetve az első nagyobb olajösszeomlás idején a leggyengébb árfolyam 72 dollárnál volt.

Az olajjal kapcsolatban lásd még: Élőhalottak: egész országok vannak effektíve csődben

A rubel mellett a kínai tőzsdei befektetőket sem kényeztette el a mai kereskedés. Ugyan a nap első felében még pluszban járt a Shanghai Composite, a zárásra viszont már 3,25 százalékos mínuszt szedett össze az index. Így a májusban beállított 5178-as mindekori csúcsából immár 45 százalékot veszített el.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!