Nem sokat lazsálhattak a befektetők csütörtökön, hiszen több fontos hír is megjelent, ezek azonban mégsem befolyásolták jelentősen a mozgást, a nemzetközi hangulatnak megfelelően mi is lefelé tartottunk. A nap végére 1,5 százalékos lett a mínusz, a vezető papírok közül egyik sem tudott drágulni, miután a végén a Magyar Telekomot is mínuszba húzták.
A csütörtöki kereskedés végén 11 744 ponton állt a BUX index, ez 1,52 százalékkal volt alacsonyabb, mint az egy nappal korábbi értéke. A forgalom továbbra sem tudott meglódulni, most is alig 15 milliárd forint volt a részvénypiac forgalma egész nap.
A blue chipek mindegyike eséssel zárt, illetve a Mol stagnálással, de az olajpapírok kereskedését már délután kettő után felfüggesztették a tőzsdén. Az OTP a nap végén 2421 forinton állt, ez 3,04 százalékkal maradt el az előző napi árfolyamától. A bankkal kapcsolatban reggel olyan hírek kaptak szárnyra, hogy eladja ukrán leányvállalatát, a cég délutáni közleménye nem cáfolta egyértelműen ezt a pletykát, azonban hozzátette: "nincs értékesítési kényszer". A Magyar Telekom napközben szinte végig szerdai értéke felett állt, néhányszor a 600 forintos határt is megközelítette. A zárásra aztán mínuszba rántották a távközlési papírokat, melyek végül 586 forinton, 0,34 százalékkal előző napi értékük alatt zártak.
A Mol kereskedését már délután kettő után felfüggesztették a piacon, majd utána megjelent a hír, hogy a magyar olajcég megegyezett a horvát kormánnyal az INA többségi tulajdonrészének megszerzéséről. A BÉT határozata alapján egészen kedd reggelig nem lehet majd kereskedni a papírokkal, így most egy hosszabb pihenőre vonul. Az árfolyam egyébként stagnált a felfüggesztés előtt, ugyanúgy 9400 forintot értek a részvények, mint szerdán.
A gyógyszerpapírok sem tudtak jól kijönni a csütörtöki kereskedésből, különösen a Richter esése érintette érzékenyen a BUX indexet. A legnagyobb BUX-komponens ára 3 százalékkal csökkent a végére, így 27 305 forintot értek a papírjai, míg az Egis 1,81 százalékos gyengülés után 12 180 forintért cserélt gazdát.
Délutánra a forint is meredek gyengülésbe kezdett az euróval szemben, egy nap alatt így közel 2 százalékot veszített értékéből a magyar fizetőeszköz. A tőzsde zárása után nem sokkal 289,57 forintért adták az eurót, de korábban a 290-es szintet is átlépte a jegyzés, nem messze volt a mindenkori csúcstól.
A nemzetközi piacokon az Egyesült Államokban megjelent makroadatok és vállalati hírek határozták meg az irányt a nap nagy részében. A heti friss munkanélküliek száma a vártnál magasabb lett, az új lakások értékesítése pedig jelentősen zuhant decemberben. Az év utolsó hónapjában 14,7 százalékkal kevesebb új lakást adtak el, mint novemberben, miközben az elemzők 1,7 százalékos visszaesést vártak. A vállalatok közül a Ford több mint száz éves történelme legrosszabb eredményéről számolt be, a cég vesztesége csak a negyedik negyedévben 5,9 milliárd dollár volt. Ennek ellenére az autógyár továbbra sem kér állami segítséget, saját hitelkeretéből akarja megoldani a problémát.
A rossz híreknek köszönhetően délután jelentős mínuszban voltak a vezető nemzetközi tőzsdék. Nyugat-Európában az FTSE index 2,67 százalékkal gyengült a nap második felére, míg a DAX 2,06 százalékos mínuszban volt. A tengerentúlon is jelentős visszaeséssel indult a kereskedés: a Dow néhány óra alatt 1,17 százalékot veszített, a S&P pedig 1,63 százalékkal állt szerdai értéke alatt.