A Wall Street hétfői jelentős gyengülése után kedd reggel a vezető ázsiai részvényindexek is komoly mínusszal zártak. A befektetők ismét bizonytalanná váltak a gazdaság talpra állásával kapcsolatban, ennek volt köszönhető a pesszimista hangulat. A tokiói tőzsde Nikkei indexe például közel 3 százalékot veszített értékéből, de a többi mutató sem járt sokkal jobban.
Ismét 10 000 pont alatt, 9759 ponton zárt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 2,79 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értékénél. A hongkongi Hang Seng 3 százalékkal esett vissza a nap végére, a dél-koreai Kospi pedig 0,78 százalékot bukott. Viszonylag olcsón megúszta a Shanghai Composite, mely csak 0,29 százalékkal esett vissza.
Elsősorban az amerikai feldolgozóipar hétfőn közölt vártnál gyengébb adata húzta lefelé a piacokat: a múlt havi -4.6 pontról -9,4 százalékra esett a New York-i körzet feldolgozóipari indexe. Mindez arra utal, hogy a korábban vártnál lassabb lesz a gazdaság fellendülése, ez pedig a jórészt exportra termelő ázsiai vállalatok számára is rossz hír.
A fentiek miatt veszített például 2,9 százalékot értékéből a Toyota, míg a Honda-részvények 4,5 százalékkal lettek olcsóbbak a nap végére.
Az olaj ára kicsit visszaesett nyolc hónapos csúcsáról, ez a nyersanyagcégek árfolyamát mozdította lejjebb. A júliusi szállítású nyersolajért reggel 70,08 dollárt kellett fizetni.
Március eleje óta a vezető ázsiai részvényindexek is 40 százalékkal erősödtek, mivel a többség abban bízott, hogy lassan elindul a gazdaság fellendülése. Most törvényszerű a visszaesés világszerte, mivel a legfrissebb adatok azt mutatják, hogy mégsem lesz olyan gyors ez a folyamat, mint amire korábban számítottak a befektetők.