Csúnyán zárta a hetet a BUX index, pedig az utóbbi napok biztatóan alakultak számára. Pénteken aztán kicsit korrigáltak a vezető részvények, így a mutató is több mint 3 százalékot bukott. A jelentősebb papírok mindegyike bukott, a forint délután 305 felett is járt az euróval szemben.
A BUX index 11 178 pontig esett vissza a hétvége előtt, ez 3,37 százalékkal volt alacsonyabb, mint a csütörtöki záróértéke. A forgalom alacsonyabb volt, mint az elmúlt pár napban, kevesebb mint 15 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.
A vezető papírok mindegyike veszített értékéből, legrosszabbul talán az OTP zárt, mely napközben majdnem benézett 2000 forint alá is. A bank részvényei végül 2083 forintig jöttek vissza a végére, de ez is 3,79 százalékkal elmaradt a csütörtöki árfolyamtól. A Mol 4,15 százalékkal lett olcsóbb, így 9940 forinton fejezte be a napot, míg a Magyar Telekom 1,31 százalékos gyengülés után 528 forinton állapodott meg.
Esett a gyógyszeripari részvények árfolyama is, a szektor mindkét szereplője jócskán elmaradt csütörtöki értékétől. A Richter 26 200 forintig gyengült, ami 4,2 százalékkal maradt el az egy nappal korábbitól, míg az Egis 2,3 százalékos esése 11 920 forintos árat eredményezett.
A forint a nap első felében fokozatosan gyengült az euróval szemben, majd délután 305 felett tetőzött az árfolyam, onnan lefelé indult. A részvénypiac zárása után 303,88 forintot ért egy euró, ami 0,8 százalékos gyengülést mutatott a forint számára. A dollár 228,24 forinton állt délután, a svájci frankért pedig 199,45 forintot kellett adni.
A BUX mellett a nemzetközi részvénypiacok is lefelé tartottak a hét utolsó kereskedési napján, a papírok most korrigálták az utóbbi napok emelkedését. Európában az FTSE 0,78 százalékkal esett vissza a nap második felére, a DAX pedig 1,74 százalékkal gyengült. Régiónkban még nagyobbak voltak a mínuszok: Varsóban 3,02 százalékot veszített a WIG 20, míg a prágai PX 50 2,84 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt.
A tengerentúlon nem sokkal a nyitás előtt fontos makroadatokat közöltek, melyekből az derült ki, hogy februárban egy kicsivel kevesebb pénzből is kicsivel többet költöttek az amerikaiak átlagban. Ennek hatására sem tudtak emelkedni a vezető indexek a Wall Streeten, a nyitás után a Dow 1,54 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 1,38 százalékot bukott pár óra alatt.