17 792 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a BUX index, ez 1,46 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A forgalom átlagosnak volt mondható, a nap végére 8,5 milliárd forint cserélt gazdát.
A vezető részvények felemás napot zártak, a Mol és a Magyar Telekom voltak a legnagyobb vesztesek. Az olajcég részvényeiért a kereskedés végén 17 485 forintot fizettek, ami 3,61 százalékkal maradt el a tegnapi árfolyamtól. Ez vélhetően annak köszönhető, hogy a kormány döntése értelmében januártól tíz százalékkal csökken a lakossági gáz ára. Az OTP minimális, 0,02 százalékos gyengülés után 4000 forinton zárta a mai kereskedést, míg a Magyar Telekom, mely már tegnap is történelmi mélypontra esett, ma újabb nyolc forintot bukott, így már csak 374 forintot adtak érte.
Viszonylag jó napjuk volt a gyógyszergyártóknak a piacon, melyhez az is hozzájárulhatott, hogy a ma benyújtott zárószavazás előtti módosító indítványok értelmében jövőre 60 milliárd forinttal emeli meg a gyógyszertámogatások összegét a költségvetésben a kormány. A Richter végül 0,14 százalékos visszaesést követően 35 650 forintba került délután, míg a szektortárs Egis 17 125 forintos jegyzése 1,21 százalékkal volt magasabb a tegnapinál.
A forint nem tud erőre kapni, a nap második felében továbbra is 283 körül ingadozott az euró jegyzése, ami szinte hajszálra megegyezett a tegnapi szinttel. A dollárral szemben viszont 218,15-ig gyengült a hazai fizetőeszköz annak köszönhetően, hogy az euró 1,30 alá esett a zöldhasú ellenében, míg a svájci frank délután 233,91 forintba került.
A vezető nemzetközi részvénypiacokon optimista volt a hangulat, nem sokkal a zárás előtt a londoni FTSE index 0,33 százalékos pluszban volt, míg a frankfurti DAX 1,26 százalékos erősödést mutatott. Régiónkban a varsói WIG 20 0,37 százalékkal kapaszkodott feljebb a nap második felére. A Wall Streeten is jól indult a nap, az első pár óra után a Dow 0,11 százalékos emelkedésben volt, míg a S&P 0,17 százalékkal állt tegnapi záróértéke felett.
mfor.hu