A jelek szerint szerda délutánra ért ide a rég várt korrekció, meredeken lefelé fordultak a részvényárak nem csak a Budapesti Értéktőzsdén, hanem a legtöbb nemzetközi piacon is. Sőt, a forint is intenzíven gyengült az euróval szemben a nap második felében, a részvénypiac zárása után 283 körül volt az árfolyam.
13 593 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, ez 3,68 százalékkal volt alacsonyabb az egy nappal korábbi értékénél. A végére a zuhanásban a forgalom is megélénkült, így átlagon felüli lett, több mint 26 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények mindegyike jelentősen gyengült keddhez képest, főleg az OTP bukott nagyot. A bank papírjai 6,96 százalékos zuhanás után 2820 forinton zárták a napot, míg a Mol 11 450 forintos szintje 2,97 százalékkal volt alacsonyabb, mint kedden délután. 575 forintig esett a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési részvények 0,52 százalékkal voltak olcsóbbak, mint egy napja.
Rossz napjuk volt a gyógyszeripari részvényeknek is az általánosan negatív hangulatban: az Egis 5,23 százalékos gyengülés után 13 600 forintba került a végén, míg a Richter 29 600 forintos szintje 2,34 százalékos esést mutatott.
A kisebb papírok közül érdemes kiemelni a Rábát, mely a kedden délután megjelent gyorsjelentést követően 6 százalékot bukott, 658 forinton zárt. Rossz napja volt a Fotexnek is, mely 7,85 százalékos zuhanás után 317 forinton állt meg, illetve a Synergonnak, mely 7,25 százalékot esett.
A forint számára reggel még jól indult a nap, sokáig úgy tűnt, hogy sikerül 280 alatt maradnia a magyar devizának az euróval szemben. Délután aztán a negatív hangulat a devizapiacra is hatással volt, a részvénypiac zárása után nem sokkal már 283,81 forintot kellett adni egy euróért. A dollárral szemben 207,90-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank jegyzése 187,98 forint volt.
A nap második felére a nemzetközi piacokon is komoly eladási hullám indult be, szinte minden fontos index zuhanni kezdett. A londoni FTSE a nap második felében 1,49 százalékkal állt keddi értéke alatt, míg a frankfurti DAX 2,41 százalékot bukott. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 2,7 százalékot veszített értékéből, de igazán a prágai piac szakadt be, a PX 50 délután 6,23 százalékos mínuszban volt.
A tengerentúlon a nyitás előtt [[//blog.mfor.hu/penzmustra/4036.html gyenge adatok jelentek meg az áprilisi kiskereskedelmi forgalomról]], a várt stagnálás helyett ugyanis tovább csökkent a forgalom. Ez is hozzájárult a negatív hangulathoz, így a Wall Street is komoly eséssel indította a napot. Az első néhány óra után a Dow 1,53 százalékos mínuszban volt, míg a S&P 1,48 százalékot bukott keddhez képest.