3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Mozgalmas nap volt a Budapesti Értéktőzsdén, míg a reggeli órákban még mérsékelt optimizmus jellemezte a piacot, addig a délután folyamán komoly eladói nyomás nehezedett a nagyobb részvényekre. Igaz, az OTP-től eltekintve a nagyobb papírok viszonylag jól átvészelték a csütörtöki kereskedést.

Mozgalmas nap volt a Budapesti Értéktőzsdén, míg a reggeli órákban még mérsékelt optimizmus jellemezte a piacot, addig a délután folyamán komoly eladói nyomás nehezedett a nagyobb részvényekre. Igaz, az OTP-től eltekintve a nagyobb papírok viszonylag jól átvészelték a csütörtöki kereskedést.

Míg a nagyobb részvények közül a Mol egész nap hektikusan mozgott, addig az OTP az utolsó órára vesztette el a befektetők bizalmát. A zárásra a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 72,25 pontot, 0,48 százalékot veszített és 15120,01 pont lett.

Viszonylag jól tartotta magét a Mol, melynek árfolyama 0,12 százalékkal 12835 forintra csökkent. Nem járt ilyen jól ugyanakkor az OTP, mely a nap végén csúnyán beszakadt. A bankrészvények árfolyama az utolsó órában 4 százalékkal 3360 forintra esett.

0,9 százalékkal gyengült a Richter, mely a napot 30500 forinton fejezte be. A gyógyszergyártó 270 forintot veszített. A nap nyertese a 2,5 százalékkal, 15 forinttal meglóduló Magyar Telekom lett. A távközlési cég papírjai 610-en zártak.

A nap fontos híre volt, hogy sem az EKB, sem a brit jegybank nem módosította az alapkamatot. Az EKB elnöke azzal magyarázta a kamatdöntést - vagyis a további pénzügypolitikai enyhítés szükségtelenségét -, hogy az új adatok tanúsága szerint az év hátralévő részében a gazdasági visszaesés "sokkal kevésbé negatív ütemű" lesz, mint az első negyedévben, amikor az euróövezeti GDP 2,5 százalékkal volt kisebb a tavalyi utolsó negyedévinél. Jövőre az év közepére már "pozitív negyedéves növekedési ütemek várhatók", mondta Trichet.


A tengerentúlon heti munkanélküliségi adatokat publikáltak, melyek a várakozásoknak megfelelően alakultak, javult ugyanakkor a termelékenység. Az idei első negyedben a vártnál jobban nőtt a mezőgazdaságon kívüli ágazatok termelékenysége az Egyesült Államokban, miközben a munkaórák száma rekord ütemben csökkent. A termelékenység éves szintű 1,6 százalékkal nőtt, a felülvizsgált adat szerint, miközben az elemzők csak 1,2 százalékos növekedést vártak. Ugyanakkor a munkaórák száma a negyedben 9 százalékkal csökkent a tavalyi első negyedhez képest, ez 1975 első negyede óta a legnagyobb visszaesés. Az adatok hatására mérsékelt emelkedéssel kezdtek a tengerentúli piacok.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!