Elsősorban a Mol jelentős gyengülése húzta lefelé a Budapesti Értéktőzsde BUX indexét a nap második felében, az olajpapírok közel 10 százalékos zuhanása miatt a mutató több mint 4,5 százalékkal zárt előző napi értéke alatt. Az amerikai GDP-adatok csak kicsivel maradtak el a várakozásoktól, így nem okoztak komoly pesszimizmust a nemzetközi piacokon, mi viszont jelentősen lemaradtunk.
14 937 pontig esett vissza a Budapesti Értéktőzsde BUX indexének értéke pénteken a nap végére, ez 4,52 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy nappal korábban. A forgalom átlagosnak volt mondható, körülbelül 25 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel.
A vezető papírok közül az OTP volt a nap üde színfoltja, a többiek meredek zuhanása közepette is csak 0,25 százalékkal gyengültek a bankrészvények, melyek így 3531 forintba kerültek a záráskor. Pár perccel korábban még pluszban voltak a cég részvényei, majd a végén rántották le őket A Mol 9,02 százalékot veszített értékéből, 12 455 forintig zuhant vissza, míg a Magyar Telekom 595 forintos szintje 4,8 százalékkal volt alacsonyabb, mint csütörtökön.
Nem volt jó napjuk a gyógyszergyártóknak sem, különösen a Richter szerepelt nagyon gyengén. A cég papírjaiért 29 300 forintot adtak a végén, ami 5,48 százalékkal alacsonyabb volt az egy nappal korábbi árfolyamnál, miközben szektortársa, az Egis 14 200 forintba került, ami 0,7 százalékkal volt alacsonyabb, mint csütörtökön.
A forint jól kezdett péntek reggel az elmúlt napok gyengülése után, majd délutánra valamennyit visszaadott az emelkedésből, de így is pozitívan állt még. A részvénypiac zárása után 283,10 forintot kellett adni egy euróért, ami körülbelül egy százalékos forinterősödést jelentett. A dollárral szemben 200,09-ig erősödött a forint, míg a svájci frank jegyzése 187,39 forint volt.
A nemzetközi piacokon mindenki a délután megjelent amerikai GDP-adatokat várta már reggel óta. A számok kicsivel elmaradtak a várttól, de így is javulást mutattak az első becsléshez képest: 5,7 százalékkal esett vissza az amerikai gazdaság teljesítménye az év első három hónapjában.
Nyugat-Európában a londoni FTSE 1,71 százalékos pluszban volt a nap második felében, míg a frankfurti DAX 0,55 százalékkal erősödött csütörtökhöz képest. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 0,66 százalékkal esett vissza a nap második felében, míg Prágában több mint 4 százalékos volt a zuhanás.
A tengerentúlon a GDP-adat megjelenése után ingadozással nyitottak a piacok, a vezető indexek jórészt csütörtöki értékük körül álltak. A Dow az első pár óra után 0,32 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,47 százalékot javított.