3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelentős gyengüléssel zárt pénteken a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a több mint 4,5 százalékos mínusz elsősorban a Mol jelentős gyengülésének volt köszönhető. Az olajpapírok 9 százalékkal csütörtöki értékük alatt zárták a hetet, az OTP-t viszont csak a végén húzták mínuszba.

Elsősorban a Mol jelentős gyengülése húzta lefelé a Budapesti Értéktőzsde BUX indexét a nap második felében, az olajpapírok közel 10 százalékos zuhanása miatt a mutató több mint 4,5 százalékkal zárt előző napi értéke alatt. Az amerikai GDP-adatok csak kicsivel maradtak el a várakozásoktól, így nem okoztak komoly pesszimizmust a nemzetközi piacokon, mi viszont jelentősen lemaradtunk.

14 937 pontig esett vissza a Budapesti Értéktőzsde BUX indexének értéke pénteken a nap végére, ez 4,52 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy nappal korábban. A forgalom átlagosnak volt mondható, körülbelül 25 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel.

A vezető papírok közül az OTP volt a nap üde színfoltja, a többiek meredek zuhanása közepette is csak 0,25 százalékkal gyengültek a bankrészvények, melyek így 3531 forintba kerültek a záráskor. Pár perccel korábban még pluszban voltak a cég részvényei, majd a végén rántották le őket A Mol 9,02 százalékot veszített értékéből, 12 455 forintig zuhant vissza, míg a Magyar Telekom 595 forintos szintje 4,8 százalékkal volt alacsonyabb, mint csütörtökön.

Nem volt jó napjuk a gyógyszergyártóknak sem, különösen a Richter szerepelt nagyon gyengén. A cég papírjaiért 29 300 forintot adtak a végén, ami 5,48 százalékkal alacsonyabb volt az egy nappal korábbi árfolyamnál, miközben szektortársa, az Egis 14 200 forintba került, ami 0,7 százalékkal volt alacsonyabb, mint csütörtökön.

A forint jól kezdett péntek reggel az elmúlt napok gyengülése után, majd délutánra valamennyit visszaadott az emelkedésből, de így is pozitívan állt még. A részvénypiac zárása után 283,10 forintot kellett adni egy euróért, ami körülbelül egy százalékos forinterősödést jelentett. A dollárral szemben 200,09-ig erősödött a forint, míg a svájci frank jegyzése 187,39 forint volt.

A nemzetközi piacokon mindenki a délután megjelent amerikai GDP-adatokat várta már reggel óta. A számok kicsivel elmaradtak a várttól, de így is javulást mutattak az első becsléshez képest: 5,7 százalékkal esett vissza az amerikai gazdaság teljesítménye az év első három hónapjában.

Nyugat-Európában a londoni FTSE 1,71 százalékos pluszban volt a nap második felében, míg a frankfurti DAX 0,55 százalékkal erősödött csütörtökhöz képest. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 0,66 százalékkal esett vissza a nap második felében, míg Prágában több mint 4 százalékos volt a zuhanás.

A tengerentúlon a GDP-adat megjelenése után ingadozással nyitottak a piacok, a vezető indexek jórészt csütörtöki értékük körül álltak. A Dow az első pár óra után 0,32 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,47 százalékot javított.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!