Miközben az ázsiai és az európai tőzsdéket a sertésinfluenza potenciális negatív hatásai tartották izgalomban, addig az amerikai befektetőket mindez hidegen hagyta. A piacot sokkal inkább a délelőtt napvilágot látott gazdasági adatok, illetve a kereskedés második felében publikált vállalati hírek mozgatták. Mérsékelt hullámzás után végül minimális veszteséggel zártak a piacok.
A legnagyobbat a Nasdaq Composite index veszítette a főbb mutatók közül, ami szerény 0,3 százalékos csökkenést jelent. A technológiai cégek tőzsdéjének mutatója így 1673 ponton zárt. 8 ponttal került lentebb a Dow Jones 30-as mutatója, a 0,1 százalékos lemorzsolódást követően 8017 pont lett az index értéke. A S&P 500-as 855-ön zárt, ami 2 ponttal kevesebb a hétfői értékénél.
A kereskedés első felében a reggeli adatok domináltak. A tengerentúlon két említésre méltó adat látott napvilágot a délután folyamán. A Conference Borad bizalmi indexe, mely a várakozásokat jócskán meghaladta. Az index értéke 26,9 pontról 39,2 pontra ugrott, miközben az elemzői várakozás 29-es értéket valószínűsített. Az ingatlanpiac ugyanakkor továbbra is ború képet mutat. Az S&P Case-Shiller lakásárindex szerint februárban éves szinten 18,6 százalékkal csökkentek a lakások árai a 20 legnagyobb amerikai városban. Ezek alapján több elemző vélte úgy, hogy az amerikai gazdaság megközelítette a lejtő alját. Pozitív hatással volt az az információ is, mely szerint az IBM 10 százalékkal növeli az osztalékot, és részvény-visszavásárlási programot jelentett be.
Mindezeket ellensúlyozták azokat az aggodalmakat, hogy a nagy bankoknak esetleg plusz tőkére lesz szükségük. Gyengítette a banki részvényeket az a lapinformációs, hogy a Citigroup a tőkeszintről egyeztet a kormánnyal, miután megkapta a stressz teszt előzetes adatait. Egyes hírek szerint, ha a banknak plusz forrásra lenne szüksége, akkor azt nem a kormánytól akarja megkapni. Az amerikai kormány a tervek szerint május 4-én hozza nyilvánosságra a 19 vezető amerikai bank állapotáról végzett stressz tesztek eredményét.