Az Európai Bizottság szerdán tette közzé az őszi gazdasági jelentését, mely alapján a tavaszi állapothoz képest rontottak a várakozásaikon az Unió és az eurózóna teljesítményét tekintve. Ennek eredményeként késő délutánra meglehetősen negatív hangulat alakult ki a tőzsdéken, amiből a magyar sem maradhatott ki.
A BUX index 1,55 százalékot veszítve értékéből 18 898 ponton zárta a napot a már megszokottnak tekinthető 7,2 milliárd forintos forgalom mellett.
A vezető részvények többsége csúnya veszteséget könyvelhet el a szerdai kereskedés zárultával. A legnagyobb vesztes a Mol lett, mely 2,88 százalékos mínusszal 18 500 forintos árfolyamon vonul pihenőre. A kisebbik gyógyszertár, az Egis 2,14 százalékos csökkenés után 17 320 forintos árfolyamon zárta a napot, az OTP papírjai pedig 1,44 százalékot veszítettek értékükből a tegnapi záróhoz képest, vagyis 4100 forintos árfolyamon várják a következő napot. A Magyar Telekom részvénytulajdonosoknak 0,74 százalékos értékcsökkenést kell mára elkönyvelni, a papírok értéke 400 forinton zárt.
A nap egyedüli nyertese a Richter lett, mely még a pesszimista hangulatban is 0,12 százalékot tudott erősödni, így 40 310 forint lett a szerdai záróárfolyam.
A forint délután gyengülésnek indult, így a tőzsdezárás időpontjában egy euróért 282,5 forintot kellett adni, miközben a reggeli órákban még a 280-as szintet is megközelítette az árfolyam, egy amerikai dollár 221,2 forintot, egy svájci frank pedig 234,1 forintot ért.
A tengerentúli tőzsdén elsősorban az amerikai elnökválasztás volt a legnagyobb hatással, melyet követően enyhe korrekcióval nyitott a New York-i tőzsde. A kereskedés kezdetén a DJIA-30 index 0,42 százalék, az S&P 500 index 0,56 százalék, a Nasdaq Composite index pedig 1,18 százalék veszteséget mutatott. Szerdán a republikánus győzelem reményében felvett pozíciók felszámolása, valamint az Európai Központi Bank elnöke által felvázolt borús euróövezeti gazdasági kilátás gyengítette a tőzsdeindexeket.
mfor.hu