3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A vártnak megfelelően esésel kezdett ma reggel a BUX index, mely főleg az amerikai piacok tegnapi zuhanásának köszönhetően bukott 1,75 százalékot délelőttre.

A sorozatos negatív híreknek köszönhetően nagyot estek tegnap a Wall Street vezető indexei, majd ma reggel Ázsia is folytatta a zuhanást. Várható volt, hogy a BUX sem fogja megúszni a mai napot jelentős esés nélkül. Tegnap új csúcsot döntött az olaj ára, az árfolyam átlépte a 140 dolláros határt is. Ráadásul rossz hírek érkeztek a pénzügyi szektorból, a technológiai cégektől és az autóiparból is.

A BUX délelőtt 20 110 ponton állt, ami 1,75 százalékkal alacsonyabb a tegnapi záróértéknél. A forgalom is viszonylag magas volt az első órákban, 5,1 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel. A vezető papírok szinte mindegyike visszaesett a nyitást követően. A Mol 1,72 százalékos gyengülés után 20 050 forintot ért, míg az OTP 2,05 százalékos zuhanás után 6170 forintért cserélt gazdát. Tovább folytatódott reggel a Magyar Telekom napok óta tartó vesszőfutása is, a távközlési részvények 1,94 százalékos visszaesés után 708 forinton álltak.

A gyógyszeripari részvények sem úszták meg a mai kezdést komoly mínusz nélkül: az Egis 3,82 százalékot veszített tegnapi értékéből, míg a Richter 0,81 százalékot bukott a nap elején.

Tegnap újabb rekordot döntött az olajár miután az OPEC elnöke szerint még az idén nyáron 170 dollár környékére drágulhat a nyersanyag. Ráadásul Líbia bejelentette, hogy csökkenti olajtermelését. Napközben 140,39 dollárig emelkedett az árfolyam, ez volt az új csúcs, majd a zárásig valamelyest visszaesett az ár.

Fontos makroadatok jelentek meg tegnap a tengerentúlon, az adatdömping ma is folytatódik. Délután főleg a személyes kiadások és bevételek alakulására figyel kiemelten a piac, ezek ugyanis fontos indikátorai az inflációnak és a gazdasági növekedésnek is.

A makroadatok mellett ma is az olajár és az amerikai vállalati hírek lehetnek a kereskedés középpontjában. tegnap a pénzügyi szektorból jelentek meg további leminősítések: egy elemző eladásra ajánlotta a Citigroup papírjait, szerinte ugyanis a jelenlegi nehéz helyzetben nem érdemes befektetni a pénzügyi cégekbe. A technológiaia nagyvállalatok, mint az Oracle és a Research in Motion profitfigyelmeztetéseket adtak ki.

A vezető nyugat-európai piacok vegyesen kezdték a mai kereskedést, a brit FTSE index feltűnően jól szerepelt délelőttig. A francia CAC 40 1,22 százalékot bukott az első néhány órában, a DAX 0,9 százalékkal gyengült, az FTSE viszont tegnapi értéke körül állt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!