A négynapos hétvége után hétfőn kezdett erősödni a BUX, a lendület immár három napja tart. Ehhez persze hozzájárul az is, hogy a héten eddig nem jelent meg igazán fontos makroadat, mely megfordíthatta volna a kereskedés irányát. Ma 23 187 ponton, 0,4 százalékkal tegnapi értéke felett fejezte be a napot a BUX index, a napi részvényforgalom pedig 15,5 milliárd forint volt, ami alacsonynak számít.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, az OTP volt ma is a legerősebb. A bank papírjai 1,74 százalékot javított, 7366 forintba kerültek a nap végén. A Mol minimális mértékben visszaesett tegnaphoz képest a nap végére, 23 300 forinton álltak az olajpapírok. A Magyar Telekom 0,46 százalékot bukott a holnapi gyorsjelentés előtt, 864 forintot adtak a távközlési cég részvényeiért.
Gyengültek a nap végére a gyógyszeripari papírok is: az Egis 0,81 százalékot veszített, a Richter pedig 0,27 százalékkal zárt alacsonyabban, mint tegnap.
Ma sem jelent meg igazán jelentős makroadat a tengerentúlon, a termelékenység a várt 1,6 százalék helyett 2,2 százalékkal emelkedett, de jelentősen meglódultak az olajkészletek is. Az elemzők előzetesen 1,8 milliós növekedést vártak az olajkészletekben, ezzel szemben az adat szerint 5,7 százalékkal nőttek a készletek a múlt héten.
A készletek alakulása hatással lehet az olajár alakulására, az elmúlt két napban ugyanis ismét kezdett elszabadulni az árfolyam, tegnap már 122 dollárnál is drágább volt egy hordó nyersanyag.
A vezető nyugat-európai indexek is pluszban álltak a kereskedés második felében. Délutánig a CAC 40 1,12 százalékkal emelkedett, az FTSE 0,76 százalékkal állt tegnapi értéke felett a magyar piac zárásakor, míg a DAX 1,02 százalékot javított.
Az amerikai indexek mínuszban kezdték a mai kereskedést, de később a kedvező termelékenységi adatnak köszönhetően felfelé indultak a mutatók. A magyar piac zárása után a Dow Jones minimális pluszban volt, a Standard & Poor's 0,07 százalékkal állt tegnapi értéke feltt, míg a Nasdaq 0,53 százalékkal erősödött az első néhány órában.