2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A napközben tapasztalt jelentős emelkedésből visszavett délutánra a Budapesti Értéktőzsde, a BUX index így csak kevéssel zárt hétfői értéke felett. A leglátványosabb az OTP fordulása volt, mely 3 százalékos pluszból váltott gyengülésbe az utolsó órákban.

23 477 ponton fejezte be a keddi kereskedést a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb az előző napi értéknél. Napközben azonban ennél jóval nagyobb is volt az erősödés, a végére esett vissza a mutató. A forgalom magasabb volt az átlagosnál, a zárásig majdnem 35 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények felemás teljesítménnyel zártak, a Mol kitartott jelentős pluszban, az OTP viszont visszaesett délutánra. A bankpapírok végül 5899 forinton zártak, ami 0,46 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői árfolyamnál. A Mol papírjai eközben 2,59 százalékos erősödést produkáltak, 20 800 forinton álltak az utolsó percekben. A Magyar Telekom továbbra sem talál magára a válságadó okozta sokk miatt, a keddi napot 1,02 százalékos visszaesés után 585 forinton zárták a cég részvényei.

Nem volt jó napjuk a gyógyszergyártóknak sem, hiszen a Richter korábbi emelkedését feladva minimális gyengüléssel 46 995 forinton fejezte be a napot, míg az Egis 22 735 forintos szintje 2,84 százalékkal alacsonyabb volt az egy nappal korábbinál.

A nap első felében tapasztalt oldalazást követően délutánra a forint is jelentősebb gyengülésbe váltott: 277,82 forintot kellett adni egy euróért, ami már fél százalékkal magasabb volt a hétfő délutáni szintnél. A dollárral szemben 201,15-nél állt a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 206,68 forintot ért délután.

A kereskedés második felére a vezető nemzetközi piacokon is negatívba fordult a hangulat, miután a kínai jegybank 25 bázisponttal megemelte a kamatot, hogy hűtse a gazdaságot. A londoni tőzsde FTSE indexe délután 0,53 százalékos mínuszban volt, mag a frankfurti DAX 0,25 százalékkal gyengült tegnaphoz képest. Régiónkban a varsói WIG 20 1,39 százalékkal állt hétfői értéke alatt nem sokkal a zárás előtt. A Wall Streeten is pesszimista hangulatban kezdtek a papírok: a Dow az első pár óra után 1,03 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,93 százalékos gyengüléssel indította a napot.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!