Az amerikai kormány a múlt héten nyújtott 85 milliárd dolláros kölcsönt az AIG-nek, hogy a biztosító megmeneküljön a csődtől, a részvényesek azonban nem örülnek, mivel a tőkeemelés következtében visszaesik a papírok értéke. A tulajdonosok egyelőre vizsgálják az alternatív megoldásokat a cég megmentése érdekében, azt próbálják elérni, hogy a vállalat minél hamarabb vissza tudja fizetni a kölcsönt, melyre feltétlenül szükség volt a túléléshez.
A kormány lényegében tulajdonrészt vett az AIG-ben, ugyanis a hitel nyújtásának a feltétele az volt, hogy 80 százalékban állami tulajdonba kerüljön a világ legnagyobb biztosítója. Ez a lépés máris értéktelenné tette a maradék 20 százaléknyi részvényt, ezért is zúgolódnak most a cég tulajdonosai. Azt tervezik, hogy a lehető leghamarabb visszafizetik a 85 milliárd dolláros hitelt, így visszakerülhet a társaság az ő tulajdonukba.
Az AIG nem csak a kintlevőségeit adta el, hanem tőkét is emelt az állami segítségből, ez szintén nem igazán tetszett az eddigi befektetőknek. Ugyanakkor a múlt héten nem volt más választása a cégnek, ugyanis ha nem fogadják el a kormány feltételeit, akkor valószínűleg csődbe ment volna. Magánbefektetőt pedig nem sikerült találni, ez részben annak volt köszönhető, hogy a múlt heti tőzsdepánik következtében eltűntek a befektetők a piacról, megrendült a bizalmuk a pénzügyi cégekben.
Az AIG több nagy részvényese sem teljesen elégedett a kormánnyal kötött üzlettel, a hírek szerint őket a cég korábbi vezérigazgatója, Hank Greenberg fogja képviselni a hétfői tárgyaláson, melyen megpróbálnak alternatív megoldásokat találni.
A Wall Street Journal arról is beszámolt, hogy az előző vezérigazgató Robert Willumstad várhatóan nem fogja elfogadni a 22 millió dolláros végkielégítést, ami járna neki. A cég vezetőjét azután rúgták ki, hogy az állam átvette az irányítást az AIG felett a múlt héten.