Az utóbbi két napban az OTP húzta a pesti börzét, péntek délelőtt óta 30 százalékot erősödtek a bank papírjai a hétfői zárásig. Kedden azonban kifulladni látszott a javulás, bár még így is sikerült pluszban zárni a részvényeknek a piacon. A reggeli pozitív nyitás után a BUX viszont a végére mínuszba esett át, főleg a gyógyszeripari részvények esése húzta vissza az indexet.
A BUX index kedden délután 9870 ponton zárt, ez 1,5 százalékkal volt alacsonyabb a hétfő délutáni értékénél. A forgalom átlagosnak volt mondható a részvénypiacon, a nap végéig körülbelül 15 milliárd forint értékben vettek papírokat.
A blue chipek vegyesen szerepeltek: az OTP javítani tudott, viszont ezt jócskán ellensúlyozta a gyógyszergyárak esése. Az OTP végül 1648 forinton zárt, ami 1,1 százalékkal volt magasabb a hétfői árfolyamánál, míg a Mol 0,92 százalékos esése 8620 forintos szintre volt elég. Tovább esett viszont a Magyar Telekom ára: az 512 forintos árfolyam 1,73 százalékkal maradt a hétfői alatt.
Rossz napjuk volt a gyógyszeripari részvényeknek is a tőzsdén, főleg ennek volt köszönhető a BUX index vesszőfutása. A Richter 23 400 forintig esett a végére, ez 3,31 százalékkal maradt el az előző napi értékétől, míg az Egis 4,05 százalékos gyengülést követően 10 555 forintot ért.
A forint a nap első felében stabilan kezdett hétfői értéke alatt kicsivel, majd kora délután lódult meg komolyabban a magyar deviza. Délutánra 303 forint alá is esett ideiglenesen az euró jegyzése, míg a részvénypiac zárását követően 304,90 forintba került egy euró a piacon. A dollár 238,03 forintba került, míg a svájci frankért 206,48 forintot kértek.
A nemzetközi részvénypiacok pozitív napot produkáltak, délutánig fokozatosan hízott a nyereségük. Nyugat-Európában az FTSE 3,8 százalékkal állt hétfői értéke felett a nap második felében, míg a DAX 4,17 százalékot javított. Régiónkban a varsói tőzsde vezető indexe, a WIG 20 1,77 százalékkal erősödött, míg a prágai PX 50 3,91 százalékkal ugrott meg.
A tengerentúlon a nyitás előtt nem sokkal jelent meg a hír, hogy az év első két hónapjában nyereséges volt a Citigroup, így öt deficites negyedév után talán most pozitív egyenleggel zárhat március végén. Ennek hatására jelentős szárnyalással kezdtek az indexek a Wall Streeten: a Dow 4,17 százalékkal erősödött pár óra alatt, míg a S&P 4,69 százalékkal lódult meg.