2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csütörtökön is gyengüléssel zárt a vezető ázsiai részvényindexek többsége, a jelek szerint továbbra sem tudják kiheverni a piacok a kínai kamatemelést. A kínai piac egyébként több mint másfél százalékot javítani tudott, a többiek azonban gyengén teljesítettek.

10 605 ponton zárt csütörtökön a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,11 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapi záróértéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 1,2 százalékos mínuszba esett vissza, a Shanghai Composite viszont 1,62 százalékos pluszban zárt. 1,81 százalékos gyengülést mutatott a dél-koreai Kospi, míg a tajvani piacon 1,89 százalékos volt az esés.

Tokióban a csütörtöki napon a Nissan volt a középpontban, az autógyártó 78 százalékos profitugrásról számolt be és megemelte idei várakozását, ennek ellenére 2,6 százalékkal estek vissza a papírjai. A többi japán blue chip alig mozdult, a Sony és a Toshiba például fél százaléknál kisebb gyengülést mutatott.

A hongkongi piac elsősorban az olajár csökkenésének köszönhette gyenge teljesítményét. A nyersanyag jegyzése 87 dollár alá esett, miután az OPEC szerdán bejelentette, hogy kétéves csúcsra emelte a kitermelést. Ez pedig negatív hatással volt az energiacégek árfolyamára: a legnagyobb kínai olajfinomító, a Sinopec 1,7 százalékot bukott, a PetroChina pedig 1,5 százalékkal esett tegnapi szintje alá.

Kínával kapcsolatban a szakemberek többsége továbbra is az inflációs veszélyt emeli ki az utóbbi napok újabb kamatemelése után. Sokan attól tartanak, hogy az infláció elleni küzdelem visszafogja majd az ország gazdasági növekedését, ez pedig veszélyeztetheti Kína egyre nagyobb szerepét a világgazdaságban. A nyersanyagok utóbbi hetekben tapasztalt jelentős áremelkedése is az inflációs nyomás fennmaradásának irányába mutat, ezért figyeli most a piac kiemelten Kínát.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!