Ellenérzéssel fogadta tőzsde a gazdasági racionalitás visszatérését, így foglalható össze a pénteki kereskedés tanúsága. A tengerentúli piacok ugyanis arra a hírre csökkentek, hogy a fogyasztás helyett a megtakarítások növekedtek.
A New York-i tőzsde nyomott pénteki hangulatát elemzői vélemények szerint az ismét romló foglalkoztatási adat mellett elsősorban az okozta, hogy a kormányzat 15 éve nem tapasztalt mértékű lakossági megtakarításról adott számot a múlt hónapról, miközben a fogyasztói kiadások csak mérsékelten növekedtek. A hírre alább szálltak a részvényárfolyamok, ez a fejlemény viszont lenyomta az olajpiaci árakat, ez utóbbi viszont az olajipari részvények jegyzését húzta le. Ebben a negatív spirálban őrlődött a tőzsde vezető indexe a Dow Jones ipari átlag és a napot így 8434 ponton, azaz 0,45 százalék veszteséggel tudta befejezni. Esett a dollár is, tőzsdezáráskor 1,4067 dollárt ért az euró, mivel a kínaiak a dollár helyett fokozatosan más tartalékvalutát szeretnének látni a központi banki trezorokban.
A Nasdaq piac nem követte a Dowt, mivel composite mutatója 1836 ponton, azaz mintegy 0,36 százalék emelkedéssel végzett. A Nasdaqot fellelkesítette a Palm számítástechnikai cég pozitív idei eredményjóslata, részvénye 17 százalékkal is drágult. 1,3 ponttal 0,1 százalékkal csökkent az S&P 500-as mutató is, mely a hetet 919 ponton fejezte be.